Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 31.01.2020 15:33
Nier Autoamta
1522V

Microsoft próbował kupić PlatinumGames. Twórcy NieRa mogli pracować tylko dla marki Xbox

Microsoft na przestrzeni lat znacząco rozszerzył swoje wewnętrzne struktury kupując kilka dużych zespołów deweloperskich. Phil Spencer mógł nas zaskoczyć jeszcze bardziej, ponieważ korporacja z Redmond próbowała kupić PlatinumGames.

Microsoft po początkowych problemach aktualnej generacji zrozumiał, że potrzebuje odpowiednio zadbać o wewnętrzne studia, by móc rywalizować z konkurencją. Firma przejęła między innymi Ninja Theory, Playground Games, Undead Labs, Compulsion Games, Double Fine, inXile Entertainment oraz Obsidian Entertainment, ale Phil Spencer wielokrotnie powtarzał, że nie zakończył rozbudowy Xbox Game Studios.

Szef marki Xbox w ubiegłym roku odbył kilka podróży do Japonii, podczas których rozmawiał z deweloperami o wsparciu Xboksa One i jak się okazuje – Spencer miał rozmawiać z PlatinumGames o przejęciu studia.

O sytuacji wspomniał Brad Sams (redaktor Thurrott.com), który już wielokrotnie udowodnił, że posiada bardzo dobre źródła w Microsofcie Jego zdaniem w zeszłym roku Microsoft chciał kupić PlatinumGames, ale w ostateczności firmy nie doszły do porozumienia lub zdecydowały pójść w innych kierunkach.

PlatinumGames Microsoft

Sytuacja jest o tyle interesująca, że w ubiegłym roku pojawiły się plotki łączące PlatinumGames z Xbox Game Studios. Trzeba oczywiście nadmienić, że Microsoft wciąż nie zrezygnował ze starań o azjatyckie studio – ostatnio Spencer odbył kolejną podróż do Japonii.

Na naszym serwisie przeczytacie także:

Źródło: Brad Sams

Tagi: Microsoft phil spencer PlatinumGames Xbox Game Studios