Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 01.02.2020 16:31
Silent Hill
917V

Zapowiedziano nowe filmy - Silent Hill oraz Fatal Frame w drodze

Francuski reżyser Christophe Gans oznajmił, że posiada dwa projekty horrorów - Francuz pracuje nad Fatal Frame oraz Silent Hill.

Fani serii Silent Hill mają powody do radości - według najnowszych informacji, Konami najprawdopodobniej pracuje nad dwoma grami w owym uniwersum, a teraz dodatkowo możemy poczytać o ambitnym filmie spod szyldu Silent Hill. Christophe Gans, francuski reżyser wyjawił w wywiadzie dla portalu Allocine, że na jego biurku widnieją dwa interesujące plany.

Pierwszy z nich będzie nawiązywał do Silent Hill - akcja filmu ma rozegrać się w małym amerykańskim miasteczku spustoszonym przez purytanizm. Z kolei drugi film będzie nawiązywał do kultowej gry Project Zero (bardziej znane jako Fatal Frame). Akcja produkcji będzie umiejscowiona w Japonii, a dokładniej w nawiedzonym, japońskim domu.

Mam dwa projekty horrorów z Victorem Hadidą - powiedział Gans. Pracuję nad adaptacją gry wideo Project Zero (Fatal Frame). Akcja będzie rozgrywać się w Japonii. Nie zamierzam odchodzić od korzeni nawiedzonego, japońskiego domu. Pracujemy też nad nowym Silent Hillem. Projekt będzie zakotwiczony w atmosferze małego amerykańskiego miasteczka spustoszonego przez purytanizm.

Niestety, zasłużony francuski reżyser nie ujawnił dodatkowych informacji - Fatal Frame jest już w planach od 2014 roku, a o Silent Hill usłyszeliśmy po raz pierwszy.

Dzięki za link RasMass!

Warto przeczytać:

Źródło: naekranie.pl

Tagi: fatal frame project zero silent hill