Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 01.02.2020 11:11
archetype
898V

Byli pracownicy BioWare pracują nad grą RPG wzorowaną na serii Mass Effect

Studio Archetype Entertainment rozpoczęło tworzenie projektu, który z pewnością zainteresuje fanów Mass Effecta.

Firma Wizards of the Coast, stojąca za wydaniem m.in Dungeons and Dragons czy też Magic: The Gathering oficjalnie poinformowała graczy, że buduje nowe studio, które zajmie się tworzeniem gier. Dyrektorem generalnym świeżego zespołu został James Ohlen, były weteran BioWare.

Doświadczony deweloper w kanadyjskiej ekipie zajmował się projektowaniem gier z serii Baldur's Gate, Dragon Age oraz sprawował pieczęć nad  takimi produkcjami jak Neverwinter Nights, Star Wars: The Old Republic i Star Wars: The Knights of the Old Republic.

Drugą ważną osobą w nowym studiu będzie Chad Robertson, który również pracował wcześniej w BioWare. Był on dyrektorem ds. technologicznych i dyrektorem oddziału BioWare położonego w Austin. Do tej pory, Robertson zajmował się tworzeniem nowej zawartości do Anthema - kanadyjskie studio postanowił opuścił w listopadzie.

Debiutancki projekt studia Archetype Entertainment ma być grą skupiającą się na wielowątkowej opowieści fabularnej dla pojedynczego gracza. Na potrzeby projektu, deweloperzy osadzą tytuł w zupełnie nowym, klimatycznym uniwersum science fiction, które zaoferuje graczom m.in. wciągającą historię oraz wybory, które będą miały ogromne konsekwencje w dalszej części rozgrywki.

Możliwe, że obaj Panowie chcą zrobić coś na wzór Mass Effecta, który według wielu, zszedł na złą drogę. Na kolejne konkrety przyjdzie nam zapewne długo poczekać, ale jest to tytuł, który z pewnością zainteresuje fanów owej serii BioWare.

W chwili obecnej udostępniono tylko jeden szkic projektu - możecie go obejrzeć poniżej.

Warto zajrzeć na:

Źródło: Polygon.com

Tagi: Archetype bioware Mass Effect nowa gra