Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 31.01.2020 21:05
Need for Speed Heat
2413V

Need for Speed Heat nie działa na Xbox One od kilku dni. EA nie radzi sobie z problemem

Gracze z całego świata zgłaszają problem z Need for Speed Heat na Xboksie One. Electronic Arts zamiast pomóc i wydać nową aktualizację – przedstawia poradnik, który jest skuteczny tylko u niektórych klientów.

Need for Speed Heat kilka dni temu otrzymało aktualizację, która jednak zamiast pomóc graczom i poprawić ich doświadczenie – spowodowała sporo problemów. Posiadacze tytułu w wersji na konsolę Microsoftu nie mogą grać, ponieważ kontroler nie reaguje. Tak sytuację opisuje jeden z graczy:

„KKande4r

Po dzisiejszej aktualizacji, gra po włączeniu w menu startowym napis "Graj jako 'nazwa profilu' wciśnij A, nie reaguje w ogóle na Pada ani na kierownice Logitech g920. Nie mogę w ogóle grać, gra ciągle jest menu startowym.”

Problem jest globalny, więc gracze są poirytowani, jednak zamiast porządnej pomocy Electronic Arts proponuje: odłączenie zewnętrznych dysków lub nie podłączenie Elita 2:

Podczas uruchamiania gry upewnijcie się, że do konsoli nie są podłączone dodatkowe kontrolery (np. gitary od gry Guitar Hero), poza Waszym kontrolerem do gry.

Otrzymujemy również zgłoszenia mówiące o tym, że kontroler Elite 2 nie jest wcale wykrywany przez grę.

Na tę chwilę istnieje obejście tego problemu:

- Zamknij grę
- Odłącz wszystkie urządzenia USB podłączone do konsoli
- Połącz kontroler poprzez kabel do konsoli
- Uruchom grę
- Na ekranie "Graj jako" odłącz kontroler i uruchom go ponownie
 

Niestety, propozycje nie pomagają, posiadacze gry wciąż czekają na odpowiednią reakcję, a zamiast konkretnej pomocy – pojawiają się nowe pomysły pokroju „podłącz drugi kontroler i za jego pomocą włącz Need for Speed Heat”, ale ten pomysł nie działa u wszystkich. Część graczy podkreśla, że nawet nie posiada zapasowego pada, więc nie mogą sprawdzić, czy ten pomysł pozwoli im zagrać w grę.

Fani szybkich samochodów muszą niestety czekać...

Na naszym serwisie przeczytacie także:

Źródło: Użytkownik Mariusz

Tagi: Electronic Arts Ghost Games Need for Speed Heat