The Initiative może odświeżać znaną markę Microsoftu

Plotka
1247V
The Initiative może odświeżać znaną markę Microsoftu
Iza Łęcka | 29.01.2020, 11:32

Microsoft nadal nie zdradził planów dotyczących The Initiative, jednak zespół składający się z wielu branżowych talentów może zajmować się odświeżeniem znanej marki korporacji z Redmond. Takie prace zasugerował Phil Spencer.

The Initiative zostało założone w 2018 roku, a szefem zespołu został Darrell Gallagher, który wcześniej miał okazję dowodzić ekipie twórców najnowszych przygód Lary Croft. Microsoft wciąż nie potwierdził projektu opracowywanego przez studio, choć nieustannie pojawiają się nowe informacje, według których Gallagher przejmuje kolejne branżowe talenty.

Phil Spencer miał okazję spotkać się z Gallagherem, Mattem Booty (szef Microsoft Studios) oraz członkami studia The Initiative, i wspomniał o projekcie deweloperów:

„Niesamowicie utalentowane studio, które rzuca sobie wyzwanie, by stworzyć nowe (i stare :-) )  rzeczy w nowy sposób.”

Systematycznie na rynku debiutują nowe części takich serii jak Gears of War, Halo, Forza Motorsport/Horizon, ale najwidoczniej w planach korporacji jest zapewnienie graczom jeszcze jednego klasyka. Gra to prawdopodobnie jeden z projektów studia. Nieoficjalnie mówi się również, że The Initiative opracowuje już zupełnie nowe IP.

Na naszym serwisie przeczytacie także:

Źródło: https://wccftech.com/xbox-head-initiative-old-things-new/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych