Iza Łęcka Iza Łęcka 30.01.2020 07:00
Xbox Game Pass
2290V

Microsoft podsumowuje wyniki: przychody z działu gier spadły o 21%. Gracze czekają na Xbox Series X

Microsoft podsumował wyniki finansowe i przedstawił ciekawe informacje. Korporacja może mówić o znacznie wyższych przychodach, ale dział gier zmierzył się ze sporym problemem wynikającym z nadciągającej nowej generacji.

Microsoft przedstawił dane dotyczące drugiego kwartału roku obrotowego (od 1 października do 31 grudnia), podczas którego zanotowano 36,9 mld dolarów przychodów – jest to wzrost o 14% względem tego samego okresu ubiegłego roku. Przychody operacyjne wyniosły 13,9 mld dolarów (+35%), a dochód netto to dokładnie 11,6 mld dolarów (+38% GAAP).

Mimo niezwykle zadowalających wyników, dział Xboksa zanotował znacznie gorszy okres. Przychody z gier spadły o 21% – firma osiągnęła 3,327 mln dolarów w porównaniu z 4,232 mln dolarów uzyskanych w tym samym okresie ubiegłego roku. Sprzedaż sprzętu Xbox także spadła (-43%), co jest spowodowane nie tylko mniejszą liczbą kupionych przez graczy egzemplarzy, lecz także samą ceną konsol.

W raporcie Microsoft nie podaje dokładnego powodu bądź analizy, dlaczego dział gier osiągnął gorsze rezultaty, jednak jako jedną z trudności można wskazać brak dużego hitu AAA – wcześniej cała branża korzystała z premiery Red Dead Redemption 2.

Z pozytywnych informacji, Satya Nadella potwierdził, że liczba użytkowników Xbox Game Pass wzrosła ponad dwukrotnie (rok do roku), a Microsoft planuje mocne inwestycje w ramach tej usługi. Project xCloud także cieszy się sporym zainteresowaniem, a korporacja z Redmond jest zadowolona z możliwości, jakie przynosi usługa.

Dyrektor generalny Microsoftu zaznaczył, że uzyskane wyniki działu Xbox są „zgodne z oczekiwaniami”, gdyż gracze wyczekują już na nową generację. Nadella na spotkaniu z inwestorami potwierdził także, że Microsoft „inwestuje w gry, przede wszystkich w treści first-party”.

Na naszym serwisie przeczytacie także:

Źródło: https://twinfinite.net/2020/01/microsoft-xbox-q2-2020-financial/

Tagi: microsoft satya nadella wyniki finansowe xbox xbox One Xbox Series X