Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.01.2020 15:33
The Outer Worlds
2001V

The Outer Worlds na Nintendo Switch w marcu. Złe wieści dla fanów plastiku

The Outer Worlds trafiło już na PlayStation 4, Xboksa One oraz komputery osobiste, ale deweloperzy zapowiedzieli także wydanie na Nintendo Switcha. Właśnie poznaliśmy ostateczne szczegóły dotyczące wydania – nie są to dobre wieści dla entuzjastów staroszkolnego plastiku.

The Outer Worlds jest od 25 października dostępne na PlayStation 4, Xboksach One oraz komputerach osobistych. Gra zebrała oceny na poziomie 82-86% i sympatycy gatunku chwalili Obsidian Entertainment za stworzenie ciekawego świata.

Wydaniem produkcji zajmuje się Private Division, które właśnie potwierdziło szczegóły premiery The Outer Worlds na konsoli Nintendo. Tytuł zawędruje na Nintendo Switcha już 6 marca 2020 roku – niestety w pudełku otrzymamy jedynie kod na pobranie historii z Nintendo eShopu. Za stworzenie portu odpowiada studio Virtuos – chińska firma, która zajęła się przeniesieniem między innymi Dark Souls Remastered na konsolę Big N. Klienci muszą także przygotować się na pełną cenę (59,99 euro).

Aktualnie nie znamy dalszych planów na rozwój The Outer Worlds, ale w swoim czasie Microsoft informował, że jeśli pierwsza część osiągnie oczekiwany sukces, to korporacja z Redmond będzie chciała rozbudować serię i stworzyć z niej wielkie uniwersum.

Sprawdźcie inne informacje o Nintendo:

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Obsidian Entertainment Private Division The Outer Worlds