Iza Łęcka Iza Łęcka 29.01.2020 09:30
Nintendo wyniki Fire Emblem Heroes
434V

Nintendo Mobile wygenerowało już 1 mld dolarów przychodów

Nintendo chętnie wrzuca swoje produkcje na urządzenia mobilne, korzystając z olbrzymiej popularności i zainteresowania wśród użytkowników. Według najnowszych danych, korporacja wygenerowała już 1 mld dolarów przychodu z gier przeznaczonych Androida i iOS.

Nintendo długo zwlekało z zaproponowaniem swoich IP na urządzenia mobilne. Dopiero Super Mario Run przetarł szlaki i zachęcił Japończyków do inwestowania w gry na smartfony oraz tablety. Olbrzymie przychody również stają się zachętą do przenoszenia w przyszłości kolejnych produkcji.

Analitycy z Sensor Tower opublikowali dane, które nie powinny nikogo zaskakiwać - informują one bowiem, że Nintendo Mobile wygenerowało już 1 mld dolarów przychodów. Największe pieniądze nie przynosi Mario, a Fire Emblem Heroes – ponad połowa tej ogromnej sumy pochodzi z zysków z tej pozycji.

Big N nadal nie może mówić o wynikach podobnych do najważniejszych gier konsolowych, jednak wyraźnie widać, że Nintendo Mobile może być niezwykle rentownym dodatkiem, z którego japoński producent nie powinien zrezygnować. Szkoda jedynie, że na liście nie pojawiają się tytuły związane z Pokemonami, ale trzeba podkreślić, że za te produkcje odpowiada The Pokemon Company.

Nintendo oficjalnie nie pracuje nad kolejnymi projektami dla działu Nintendo Mobile.

Nintendo Mobile wyniki Sensor Tower

Możecie również sprawdzić:

Źródło: https://gamingbolt.com/nintendo-mobile-titles-have-passed-over-1-billion-in-revenue

Tagi: Fire Emblem Heroes nintendo nintendo mobile Sensor Tower