Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.01.2020 16:01
Mario Kart Japan
817V

Nieoficjalne gokarty Mario Kart z problemami. Firma musi zapłacić Nintendo 50 mln jenów kary

Jedną z ciekawych tokijskich atrakcji są uliczne wyścigi Mario Kart. Pomysłodawcy projektu nie otrzymali stosownej zgody od Nintendo i od 2018 roku walczą z japońską korporacją w sądzie. Najnowsze informacje są bardzo dotkliwe – Mari Mobility Development Inc. musi zapłacić 50 mln jenów kary.

Jeśli oglądaliście różne materiały lub vlogi z Tokio, to na pewno widzieliście wyścigi Mario Kart na ulicach stolicy Japonii. Za przedsięwzięciem stoi firma Mari Mobility Development Inc., która już w 2018 roku otrzymała od Sądu Okręgowego z Tokio 10 mln jenów kary i zakaz wykorzystywania motywu Nintendo.

Najwidoczniej 10 mln jenów nie było zbyt dotkliwe, ponieważ biznes dalej działał. Teraz jednak Sędzia Yoshiyuki Mori stwierdził, że Mari Mobility celowo skorzystało z własności intelektualnej Nintendo, by przyciągnąć klientów i zakazał korporacji wykorzystywania nawet nazwy „Maricar” lub jakichkolwiek elementów związanych z IP od Nintendo.

Mari Mobility musi także zapłacić 50 mln jenów kary (1,78 mln zł) i będzie to bez wątpienia już bardziej dotkliwa kara dla organizatorów wyścigów. Czy to zniechęci do kolejnych rywalizacji na ulicach Tokio? Przekonamy się już wkrótce. Na pewno warto podkreślić, że Nintendo zapowiedziało walkę z każdym naruszeniem swoich własności intelektualnych.

Sprawdźcie inne informacje o Nintendo:

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/unofficial-mario-kart-go-kart-firm-ordered-to-pay-nintendo-460k/

Tagi: Kara mario kart nintendo sąd