Iza Łęcka Iza Łęcka 30.01.2020 10:41
Silent Hill Konami
741V

Konami inwestuje w gry. Mniejsze zyski przez „produkcję nowych tytułów”

Konami to kolejna firma po Microsofcie i Nintendo prezentująca dzisiaj wyniki finansowe. Informacje przedstawione przez korporację potwierdzają zainwestowanie znacznych środków na tworzenie nowych gier.

Konami ma w swoim katalogu wydawniczym wiele cenionych IP, choć w ostatnich latach włodarze firmy jasno podkreślali, że nie zamierzają skupiać się na dużych produkcjach. Zaplanowane działania z jednej strony pozwalały zapewnić dobre wyniki, jednak brak inwestycji w nowe tytuły sprawiał, że producent nie mógł mówić o wielkich sukcesach.

Bardzo możliwe, że Konami zamierza zmienić strategię – w najnowszym raporcie finansowym (do 31 grudnia 2019 roku) wspomina się o dużych inwestycjach. Konami obniżyło całoroczną prognozę przychodów i zysków oraz zapowiedziało ważną wiadomość.

Japończycy odnotowali mniejszy zysk względem tego samego okresu ubiegłego roku „ze względu na wzrost kosztów produkcji nowych tytułów oraz koszty badań i rozwoju”. Jak na razie nie wiemy, w jakie gry inwestują deweloperzy, choć możemy podejrzewać, że jest to między innymi nowy Silent Hill – w ostatnich dniach informatorzy wspominali o tytule.

Na większe ogłoszenia musimy jednak jeszcze zaczekać.

Konami wyniki finansowe

Na naszym serwisie przeczytacie także:

Źródło: https://twinfinite.net/2020/01/konami-financial-results-q3-2020/

Tagi: Konami wyniki wyniki finansowe wyniki sprzedaży