Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 09.01.2020 13:13
Konami Silent Hill remake
2312V

Silent Hill. Tak powinien wyglądać remake kultowego horroru. Dzieło fana w Unreal Engine 4

Na kolejną odsłonę marki Silent Hill raczej nie mamy już co liczyć ze względu na politykę Konami. Fani cały czas marzą jednak chociażby o stworzeniu remake'a pierwszych odsłon tej kultowej marki.

Jednym z takich fanów marzących o remake'u Silent Hill jest Mica Olsson. Grafik 3D postanowił sam zakasać rękawy i odtworzyć jedną z lokacji (kawiarnię "Cafe 5to2") z kultowego survival horroru w środowisku Unreal Engine 4.

Efekty pracy Mica Olssona możecie sprawdzić poniżej. Pięknie to wyszło, ale na pełny remake Silent Hill niesteyty póki co nie mamy co liczyć. Grafik już zapowiedział, że nie ma zamiaru przekuwać swojego dzieła w coś poważniejszego - to tylko fanowska praca skoncentrowana na jednej lokacji z gry. Z kolei Konami nie wydaje się zainteresowane tematem. Motywy z Silent Hill japońska firma od lat traktuje tylko jako ciekawostkę w DLC (np. w Bombermanie), albo jako wabik na klientów japońskich automatów pachinko.

Warto zatem czekać na doniesienia od jednego z kluczowych autorów marki Silent Hill, który zapowiedział niedawno, że zaczął tworzyć zupełnie nową grę.

Warto sprawdzić:

Tagi: fan Konami silent hill unreal engine