Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.12.2019 14:30
Silent Hill od Hideo Kojimy?
2015V

Silent Hill od Hideo Kojimy? Japończyk ma pracować nad IP

Hideo Kojima miał stworzyć Silent Hills, jednak deweloper po zakończeniu prac nad Metal Gear Solid V: The Phantom Pain został wyrzucony z Konami. Twórca podobno chce pomimo problemów kontynuować prace nad projektem i stworzyć przerażający horror.

Trzeba na wstępie na pewno podkreślić, że nie jest to w żaden sposób potwierdzona wiadomość, ale pochodzi od „informatora zaznajomionego z Kojima Productions”. Jego źródło zostało podobno sprawdzone przez moderatorów Reddit i z tego powodu plotka trafiła na forum.

Silent Hill od Hideo Kojimy?

Hideo Kojima podobno od zakończenia prac nad Death Stranding rozmawia z Konami o pracy nad marką Silent Hill. Umowa jest „załatwiona” i japońskie studio użyczy IP, by Kojima Productions mogło zająć się przygotowaniem tytułu. To deweloperzy (oraz firma trzecia) będą finansować rozwój, a Konami ma tylko wpływ na to, który z aktorów wcieli się w głównego bohatera. Nie będzie to Norman Reedus, ale Hideo ma znowu sięgnąć po znane twarze. Według umowy, Kojima Productions otrzymało pełną kontrolę twórczą.

Informator podkreśla, że to właśnie z tego powodu Ken-Ichiro Imaizumi opuścił Kojima Productions – wieloletni współpracownik Kojimy nie jest już częścią jego zespołu, ponieważ producent nie chciał zgodzić się na pracę nad projektem, w którym związane jest Konami. Hideo chce mimo wszystko dokończyć swoją wizję na Silent Hills – deweloper miał stwierdzić, że „jego fani na to zasługują”.

Tak jak podkreślam, nie jest to w żaden sposób potwierdzona wiadomość, jednak jestem przekonany, że gracze z całego świata zagraliby w horror od Kojimy. Deweloper pod koniec listopada wspomniał, że chciałby stworzyć tytuł w tym gatunku...

Warto sprawdzić:

Źródło: https://gamerant.com/hideo-kojima-silent-hill-konami/

Tagi: hideo kojima Kojima Productions Konami silent hill silent hills