Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 27.01.2020 11:14
osiągniecia xbox
3511V

Xbox umożliwił zmienienie położenia wyskakiwania osiągnięć. Koniec z powiadomieniami zasłaniającymi napisy

Xbox w końcu wprowadził wyczekiwane funkcje do swojej konsoli - już niedługo każdy z nas będzie mógł zmienić położenie powiadomień wyświetlanych na naszych ekranach.

Każdy posiadacz Xboksa wie, że powiadomienia z osiągnięć bardzo często zasłaniały napisy - nie każdy gracz ma opanowany angielski na takim poziomie, aby zrozumieć słowa wymawiane przez daną osobę. Gracze skarżyli się, że owe powiadomienia wyskakują najczęściej w najmniej oczekiwanych momentach.

Microsoft w końcu przygotował rozwiązanie, które powinno zadowolić każdego posiadacza Xboksa One. Od teraz, każdy z nas będzie mógł wejść w ustawienia powiadomień wyskakujących na naszych ekranach i zmienić ich położenie. Do wyboru będziemy mieli sześć pozycji - środek oraz boki ekranu dla dolnej i górnej krawędzi.

W chwili obecnej, wyczekiwaną funkcję mogą przetestować tylko Insiderzy z kręgu Alpha lub Alpha Skip Ahead z najnowszą wersją systemu. Jeśli opinie po testach będą pozytywne, Microsoft powinien umożliwić zmienienie położenia powiadomień każdemu posiadaczowi Xboksa One.

Warto dodać, że ustawienie położenia osiągnięć ustawiamy dla każdej gry - nie możemy dla jednej produkcji ustawić np. górnego prawego rogu, a dla drugiej produkcji dolnego lewego rogu. Co więcej, twórcy gier mogą poprosić o umieszczenie w danym miejscu powiadomień dla swojej gry - w takiej sytuacji, osiągnięcia pojawią się tam, gdzie zażyczą sobie twórcy.

Źródło: Worldofxbox.pl

Tagi: microsoft Osiągnięcia Powiadomienia xbox one