Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.01.2020 20:51
GTA 6
7488V

GTA 6 może zostać ujawnione w przyszłym tygodniu? Take-Two szykuje się do rozmów z inwestorami

GTA 6 to jedna z najbardziej wyczekiwanych gier wśród fanów elektronicznej rozgrywki. Rockstar na pewno rozwija oczekiwaną produkcję, o której pierwszy raz możemy usłyszeć w przyszłym tygodniu.

Take-Two ujawniło wczoraj wyniki GTA 5 oraz Red Dead Redemption 2. Obie produkcje notują świetne rezultaty, jednak dość niespodziewanie firma zrobiła to na tydzień przed spotkaniem z inwestorami. Wydawca nie zdecydował się przedstawić szczegółów na prezentacji.

Wydawca spotka się jednak z dziennikarzami oraz inwestorami, by przedstawić swoje najbliższe plany. 2020 rok jest ważny dla Take-Two, ponieważ korporacja inwestuje duże pieniądze w badania i rozwój – ma to pomóc w dalszej rozbudowie „długoterminowego portfolio”.

W rezultacie nie brakuje plotek, według których Strauss Zelnick może zapowiedzieć nowy projekt Rockstar. Nie będzie to pełna prezentacja, jednak dyrektor generalny Take-Two może chcieć uspokoić akcjonariuszy, którzy od dawna czekają na ważne ogłoszenia od firmy. Studio tak naprawdę nie posiada w oficjalnym rozwoju dużych projektów, więc powinniśmy otrzymać informacje dotyczące planów na kolejny rok finansowy (do 31 marca 2021 roku).

GTA 6 w przyszłym tygodniu?

W swoim czasie pojawiły się informacje, według których Take-Two nie jest zadowolone z działań Rockstar i chce zmiany w modelu biznesowym studia – twórcy mają szybciej produkować nowe gry. W ostatnich dniach otrzymaliśmy dwie sprzeczne informacje – według pierwszej GTA 6 może zostać ujawnione wkrótce, według drugiej raczej nie możemy liczyć na szybki pokaz. Mimo to oba źródła są przekonane, że przygoda zadebiutuje pod koniec 2021 roku.

Spotkanie z inwestorami odbędzie się 6 lutego.

Michał, dzięki za link

Warto spojrzeć:

Źródło: https://www.thesun.co.uk/tech/10835388/gta-6-news-game-take-two-interactive/

Tagi: grand theft auto Grand Theft Auto VI gta 6 Rockstar Take-Two