Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 19.01.2020 22:00
rockstar games
8426V

Take-Two naciska na Rockstar - firma chce, aby twórcy serii GTA wypuszczali szybciej gry

Take-Two prawdopodobnie naciska na Rockstara w kwestii wydawania gier - duża firma chce, aby studio wypuszczało na rynek więcej gier.

Zaufany informator mający kontakty z Rockstar Games, a zarazem YouTuber kryjący się pod pseudonimem SWEGTA, oznajmił w swoim najnowszym wpisie na platformie Twitter, że Take-Two Interactive naciska na twórców takich serii jak GTA czy też Red Dead Redemption, aby powrócili do harmonogramu sprzed kilku lat - firma chce, aby studio tworzyło szybciej swoje gry.

Jak pamiętamy, Rockstar kilkanaście lat temu wypuszczał gry co rok/dwa lata, a od 2013 roku zasłużone studio wypuściło tylko dwie gry - GTA 5 oraz Red Dead Redemption 2. Deweloperzy mają w zanadrzu takie IP jak Max Payne, Bully czy też L.A. Noire, a sami gracze proszą się już od kilku lat o pełnoprawną kontynuację którejś z owych serii. 

W czerwcu minionego roku, Strauss Zelnick, dyrektor generalny Take-Two Interactive, oznajmił w wywiadzie dla GamesIndustry.biz, że kilka lat na wypuszczenie jednej gry to zdecydowanie za długo. Mężczyzna dopowiedział, że Rockstar mógłby tworzyć mniej obszerne gry, a następnie dodawać nową zawartość na bieżąco, dzięki której do produkcji powracałoby wiele graczy.

Trzeba jednak się zastanowić czy chcielibyśmy dostawać gry od Rockstara co dwa lata, które byłyby krótkie i możliwe, że niezbyt dopracowane, czy wolimy jednak poczekać te 5 lat i otrzymać takie hity jak GTA 5 czy też właśnie RDR 2? 

Do informacji przedstawionych powyżej trzeba podchodzić z dystansem - nigdzie nie zostało oficjalnie potwierdzone, że Take-Two Interactive naciska na Rockstara w tej kwestii, ale takie plotki krążą w sieci już od kilku miesięcy.

Rockstar Games skupia się obecnie nad kolejną odsłoną kultowej serii GTA - nowa część powinna zostać zapowiedziana jeszcze w tym roku.

Warto przeczytać:

Źródło: playstationlifestyle.net

Tagi: gta Red Dead Redemption 2 Rockstar San Diego Take-Two