Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.01.2020 14:23
GTA 6 logo
7974V

GTA 6 nie zostanie szybko zapowiedziany. Były pracownik Rockstar mówi o „najlepszym scenariuszu” na premierę

Szybka premiera GTA 6 i mocny zwiastun już wkrótce? Na takie marzenia nie możemy liczyć – tak przynajmniej twierdzi jeden z producentów, który przez kilka lat pracował dla Rockstar. Jego zdaniem twórcy serii Grand Theft Auto nie chcą i nie będą się śpieszyć.

Gracze zdecydowanie za długo czekają na nową część serii Grand Theft Auto. Według niektórych plotek GTA 6 może zostać zaprezentowane jeszcze w tym roku i tytuł miałby trafić na rynek pod koniec 2020 roku. Drugą opcją pojawiającą się wśród słów informatorów jest przyszły rok– prezentacja w połowie 2021 roku z premierą pod koniec 2021 roku.

GTA 6 pod koniec 2021 roku?

Firma badawcza Jeffries postanowiła stworzyć dokładną analizę działań Rockstar i zaprosiła do współpracy ekspertów. Jednym z nich był Darion Lowenstein, który od 2002 do 2006 roku pracował dla Rockstar jako producent – w następnych latach Amerykanin rozwijał swoje umiejętności w między innymi Electronic Arts oraz Activision Blizzard.

Jego zdaniem Rockstar nie będzie się śpieszyć i nie możemy liczyć na szybką premierę oczekiwanej gry:

„Jako były pracownik Rockstar, Darion zauważył, że bracia Houser kładą cały swój nacisk na jakość gry, a nie na dotrzymanie terminu. Jego absolutnie najlepszym scenariuszem na premierę gry jest okres świąteczny w 2021 roku, choć nie spodziewa się on zapowiedzi / zwiastuna w najbliższym czasie.”

Analitycy mówią wprost – pojawiają się plotki dotyczące prezentacji GTA 6 w przyszłym miesiącu, ale Lowenstein jest przekonany, że tytuł nie zostanie ujawniony w najbliższym czasie:

„Widzieliśmy plotki w Internecie i słyszeliśmy spekulacje klientów, według których zwiastun może zostać opublikowany już w przyszłym miesiącu, ale Darion uważa, że inwestorzy / gracze będą musieli czekać dłużej”

Trudno w zasadzie oczekiwać, by Rockstar miało ujawnić produkcje w lutym, jeśli faktycznie premiera ma odbyć się w przyszłym roku. Raczej też tylko najwięksi optymiści wierzą, że GTA 6 może zadebiutować już za kilka miesięcy – studio raczej zaczeka na dobre rozbudowanie bazy posiadaczy next-genowych konsol... Jeśli faktycznie Grand Theft Auto 6 ma ominąć aktualną generację.

Także TaxWatch uważa, że GTA 6 zadebiutuje w 2021 roku.

Warto spojrzeć:

Źródło: https://www.dailystar.co.uk/tech/gaming/gta-6-release-date-best-21349074

Tagi: data premiery grand theft auto Grand Theft Auto 6 GTA 6 premiera prezentacja Rockstar