Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 24.01.2020 09:12
Resident Evil 3
887V

Resident Evil 3 będzie posiadał zabezpieczenia DRM od Denuvo

Capcom poinformował nas, że zabezpieczenia DRM od Denuvo będą dostępne w nadchodzącym remake'u od pierwszych dni od oficjalnej premiery.

Capcom, ojciec serii Resident Evil ujawnił na platformie Steam, że nadchodzący remake Resident Evil 3 (2020) będzie korzystał z technologii DRM od Denuvo. Poprzednia gra z serii, remake Resident Evil 2 również korzystał z Denuvo podczas premiery, więc ruch japońskiego giganta nie powinien nikogo zdziwić.

Denuvo nie jest zbyt popularne wśród graczy ze względu na powstające błędy. Dodatkowo, w niektórych grach można było zauważyć lekki spadek klatek na sekundę. Twórcy jednak chcą, aby każdy chętny wybrał się do sklepu i zakupił oryginalną kopię - pozwoli to uniknąć piracenia gry przynajmniej do czasu złamania zabezpieczeń.

Capcom zapewne usunie Denuvo z owego remake'u, kiedy uzna, że Ci, co mieli kupić produkcję, już to na pewno zrobili. DRM zostało usunięte z remake'u Residenta Evila 2 11 miesięcy po premierze.

Resident Evil 3 zadebiutuje 3 kwietnia bieżącego roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Capcom zajmuje się obecnie doszlifowaniem owej produkcji i kolejną pełnoprawną odsłoną serii.

Warto zajrzeć na:

Źródło: dsogaming.com

Tagi: Capcom Resident Evil 3 (2020)