Iza Łęcka Iza Łęcka 28.01.2020 09:04
days gone bohater
3127V

Days Gone z zaskakującą aktualizacją. Twórcy zmniejszyli rozmiar gry o 30%

Days Gone otrzymało kolejną wielką aktualizację, która nie tylko ulepsza działanie produkcji, ale również zmniejsza wagę plików. Jeśli ponownie zdecydujecie się pobrać grę z PlayStation Store, ściągniecie znacznie mniej plików.

SCE Bend Studio opublikowało w nocy nową aktualizację Days Gone. Pliki oznaczone jako 1.61 zajmują się między innymi ogólnymi poprawkami, optymalizacją w niektórych misjach, usuwają znalezione błędy oraz zajmują się poprawą doświadczenia graczy.

Twórcy zajęli się także zmniejszeniem wagi produkcji – zespół zredukował wagę plików z około 61GB do około 39GB. Musicie jednak rozpocząć pobieranie gry od nowa, ponieważ w innej sytuacji na konsole zostanie dodany patch wielkości niemal całej produkcji (37GB).

Studio zajmuje się już ostatnimi poprawkami, a po naprawieniu wielu błędów oraz dopracowaniu płynności animacji, Days Gone może obecnie zajmować na dyskach PS4 mniej GB. Nieczęsto deweloperzy decydują się na takie działania, ale najwidoczniej zespół może pozwolić sobie na takie usprawnienia.

SCE Bend Studio aktualnie nie potwierdziło swoich kolejnych projektów, chociaż zgodnie z plotkami już rozpoczęły się prace nad Days Gone 2. Gra ma trafić w ciągu następnych lat na PS5.

Na naszym serwisie sprawdzicie także:

Źródło: https://www.reddit.com/r/DaysGone/comments/eurwxu/days_gone_patch_161_notes/

Tagi: aktualizacja 1.61 Days Gone Sony Bend Sony Interactive Entertainment