Iza Łęcka Iza Łęcka 24.01.2020 08:28
GTA 5 i RDR 2
1377V

GTA 5 i Red Dead Redemption 2 z kapitalnymi wynikami w grudniu. Steam pokazuje swoją przewagę

GTA 5 oraz Red Dead Redemption 2 zanotowały zawrotne wyniki w grudniu. Tytuł z serii Grand Theft Auto ponownie osiągnął rekordowy miesiąc, a najnowsza gra Rockstar podwoiła swój rezultat. Wszystko za sprawą osiągów ze Steam.

Rockstar od lat pracuje nad tajnym projektem, którym podobno jest GTA 6 - produkcja według TaxWatch ma zostać wkrótce wydana. Obecne wyniki finansowe jednak potwierdzają, że studio nie musi się nadmiernie śpieszyć.

SuperData przedstawiło rezultaty z grudnia 2019 roku: GTA 5 zanotowało swój najlepszy wynik od grudnia 2017 roku. Powodem jest rozszerzenie z napadem na kasyno, które zachęciło graczy do ponownego zalogowania się na serwerach Grand Theft Auto i wydawania pieniędzy. Według wyliczeń – produkcja zarobiła na konsolach i PC aż 84,7 mln dolarów.

Twórcy nie mogą także narzekać na zyski generowane przez Red Dead Redemption 2, które w końcu uwolniło się od ekskluzywności w Epic Games Store i zdołało podwoić swoją cyfrową sprzedaż – z 406 tysięcy w listopadzie do 1 mln w grudniu. Gra w końcu zadebiutowała na Steam, dzięki czemu kolejni gracze mogli sięgnąć po przygodę Arthura Morgana.

Sprawdza się także strategia Activision. Choć dodatki do Call of Duty: Modern Warfare są systematycznie udostępniane za darmo, tytuł zdołał wygenerować 78,7 mln dolarów w jeden miesiąc. Dla porównania – Call of Duty: Black Ops III zdobyło 93,3 mln dolarów w pierwszym kwartale.

Superdata informuje także o kolejnym sukcesie mobilnego Clash of Clans – gra w miesiąc zarobiła 158,2 mln dolarów.

Superdata wyniki gta 5 i rdr 2

Na naszym serwisie przeczytacie także:

Źródło: https://twinfinite.net/2020/01/gta-v-red-dead-redemption-2-sold-big-in-december-according-to-superdata/

Tagi: Grand Theft Auto V gta 5 Red Dead Redemption 2 Rockstar Rockstar North