Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.01.2020 20:03
Housemarque PS5
1790V

PS5 może otrzymać duży tytuł AAA od Housemarque. Twórcy zamrażają wszystkie inne gry

Housemarque zmieniło najbliższe plany i twórcy nie dokończą prac nad ujawnionym Stormdivers. Zamiast tego deweloperzy skupiają się nad tajnym tytułem, którym według przecieków może okazać się produkcja zmierzająca na PS5.

Housemarque jeszcze w ubiegłym roku było łączone z Microsoftem, ale jak wiadomo twórcy Super Stardust, Resogun, Nex Machina i Matterfall nie zostali częścią rodziny Phila Spencera. Deweloperzy jednak wciąż pracują nad tajnym tytułem AAA, który jest najważniejszą grą w historii zespołu.

Finowie potwierdzili właśnie zmianę planów – firma odłożyła na półkę i zamroziła wszystkie aktualnie rozpoczęte projekty (w tym zapowiedziane Stormdivers), ponieważ studio skupia się na dostarczeniu na rynek najważniejszego projektu.

„Dlatego teraz skupiamy się na dostarczeniu naszej najambitniejszej i największej dotychczas gry, wstrzymując każdy inny projekt, w tym rozwój Stormdivers.”

Informacje przekazał Ilari Kuittinen, dyrektor generalny studia, który zaznaczył, że 2020 rok będzie szczególny dla Finów – twórcy jeszcze w ubiegłym roku stanęli nad przepaścią i zamknięciem, a teraz mają największy w swojej historii zespół, wkrótce będą świętować 25. rocznicę założenia oraz pracują nad czymś wyjątkowym.

Housemarque z tajną grą AAA na PS5?

CEO potwierdzi, że jego projekt jest rozwijany od trzech lat, znajduje się w pełnej produkcji i w całym tym czasie zespół otrzymał mnóstwo wsparcia od swojego tajemniczego partnera. Patrząc jednak na kalendarz wydawniczy – Housemarque współpracuje od 2012 roku wyłącznie z Sony:

„Jesteśmy bardzo zaszczyceni, że w ciągu ostatnich kilku lat otrzymaliśmy niesamowite wsparcie od naszego partnera, a wsparcie w ostatnich miesiącach stale rośnie.”

Tajemnicza gra zostanie ujawniona wkrótce (PlayStation Meeting?), ale premiera odbędzie się później (debiut PlayStation 5?):

„ Zbliża się czas, kiedy nasz partner wydawniczy ujawni nad czym pracujemy, a premiera gry nastąpi później. Ten rok będzie pełen ekscytujących niespodzianek, a my nie możemy się doczekać, aby doświadczyć ich z Wami wszystkimi!”

Na naszym serwisie przeczytacie także:

Źródło: http://www.pushsquare.com/news/2020/01/housemarque_puts_stormdivers_development_on_ice_for_big_aaa_game_announcement_soon

Tagi: Housemarque Ilari Kuittinen playstation 5 ps5