Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.01.2020 21:30
PS5 Xbox Series X logo
1906V

PS5 i Xbox Series X w rękach nielicznych deweloperów. Ilu twórców pracuje nad grami?

PS5 i Xbox Series X nadal nie znajduje się w rękach wszystkich deweloperów. Interesujące dane dotyczące powstających produkcji przedstawili organizatorzy Game Developers Conference. Tegoroczne GDC zapowiada się bardzo interesująco ze względu na nadciągającą, nową generację.

Game Developers Conference odbędzie się w dniach 16-20 marca, ale już teraz organizatorzy przedstawili dane dotyczące uczestników. Na wydarzeniu pojawi się 4000 deweloperów, którzy wzięli udział w ankiecie, która ma na celu przedstawienie aktualnych trendów w branży gier.

Według przedstawionych danych, 11% deweloperów pracuje nad grami na PS5, a 9% ankietowanych rozwija tytuły na Xboksa Series X. 23% zainteresowanych podkreśliło, że ich następna gra zostanie wydana na PlayStation 5, a 17% zamierza wrzucić swój tytuł na nowego Xboksa.

Nadal największe grono twórców pracuje nad tytułami na PC (56%), następnie w zestawieniu pojawiają się gry mobilne (39%), a dopiero później widzimy PS4 (25%), Xbox One (23%) i Nintendo Switch (17%).

Interesująco przedstawiają się także wyniki dotyczące zainteresowania samych deweloperów – najwięcej głosów zebrało PS5 (38%), Nintendo Switch (37%), pozycje mobilne (34%), a na czwartym miejscu znalazł się Xbox Series X (25%). W przypadku nowoczesnych technologii – ankietowani najbardziej wierzą w sukces AR (32%).

Warto zwrócić uwagę, że GDC to największa konferencja branżowa, podczas której deweloperzy opowiadają o nowych rozwiązaniach, ujawniają szczegóły projektów oraz zdradzają konkrety rozwijanych technologii.

PS5 Xbox Series X - dane GDC 1

PS5 Xbox Series X - dane GDC 2

PS5 Xbox Series X - dane GDC 3

PS5 Xbox Series X - dane GDC 4

Interesują Was doniesienia dotyczące PS5? Zapraszamy do kolejnych newsów:

Źródło: https://twinfinite.net/2020/01/roughly-10-of-game-devs-working-on-ps5-xbox-series-x-according-to-gdc-survey/

Tagi: Game Developers Conference gdc PC playstation 5 PS5 Xbox xbox one xbox series x