Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.01.2020 20:21
PS4 dualsock 4
3332V

PS5 z systemem włączania gier w tle. Nowa mechanika ułatwi rozgrywkę wielu graczom

PS5 będzie znacznie potężniejsze od PS4, więc Sony może zadbać o kilka ciekawych systemów, które ułatwią rozgrywkę wszystkim graczom i zainteresowani nie natrafią więcej na problematyczne sytuacje. Taką opcją jest bez wątpienia możliwość włączenia gry w tle.

Sony zapewniło wiele przemyślanych mechanik na PS4, jednak korporacja zdaje sobie sprawę, że nowa generacja pozwoli wykorzystać dodatkową moc platformy. W Sieci wylądowały szczegóły patentu, który precyzuje nowy system zaproszeń, ale zdradza on jeszcze dodatkową informację.

PS5 z opcją włączania gier w tle

Według przedstawionych informacji, na PS5 pojawi się mechanika, która pozwoli uruchamiać jednocześnie kilka produkcji. Gracz może przykładowo oglądać film, a gdy otrzyma zaproszenie do uczestnictwa w sesji multiplayer ze znajomym, to już samo zaproszenie uruchomi w tle produkcję – tak by zainteresowany natychmiastowo dołączył do rozgrywki.

Sony chce wyraźnie przyspieszyć rozwiązanie związane z dołączaniem do zabawy i właśnie tutaj pojawia się mechanika „obrazu w obrazie”, ponieważ gracz będzie mógł wykonywać na konsoli więcej niż jedną funkcję. Możemy podejrzewać, że tytuł „w tle” będzie zamrożony – już wcześniej pojawiły się informacje, według których Sony pozwoli przerywać rozgrywkę w każdy momencie i tym razem będziemy mogli wrócić do sesji nawet w kilku tytułach.

Teraz te szczegóły zostały potwierdzone przez mechanikę zaproszeń – co ważne gracz będzie mógł wysłać zaproszenie do „co najmniej jednej osoby” i tym samym automatycznie przygotujemy sobie zespół do rozgrywki.

ps5 system zaproszeń

Interesują Was doniesienia dotyczące PS5? Zapraszamy do kolejnych newsów:

Źródło: https://respawnfirst.com/details-what-changes-with-ps5-game-invites-system/

Tagi: patent playstation 5 PS5 sony