Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 24.01.2020 13:17
Doom Eternal
866V

Doom Eternal. Deweloperzy twierdzą, że port na PS5 i nowego Xboksa jest możliwy

Twórcy ze studia id Software są otwarci na potencjalny port Doom Eternal na konsole następnej generacji.

Obecnie w branży trwają dyskusję nad potencjalnymi portami gier na nadchodzące urządzenia od Sony oraz Microsoftu - jedną z produkcji, które zadebiutują w tym roku jest wyczekiwany przez wszystkich fanów Dooma, jak i gier kategorii FPS, Doom Eternal, który już od pierwszych materiałów wyglądał cudownie.

Doom Eternal zostało zbudowane od podstaw na nowym wydajnym silniku id Tech 7 - różne portale pytają się deweloperów o potencjalny port gry na PlayStation 5 oraz nowego Xboksa. Dyrektor Marty Stratton, pracujący w id Software, oznajmił, że choć studio jeszcze oficjalnie nie mówi o przeniesieniu gry na next-genowe sprzęty, to jest to jak najbardziej możliwe i logiczne. 

Nie rozmawialiśmy jeszcze o tym, ale jedną z ekscytujących rzeczy jest to, że jesteśmy pod koniec obecnej generacji konsoli, w której nasz zespół zna tę technologię naprawdę bardzo dobrze. Tak więc naprawdę pozwoliło nam to uzyskać jak najwięcej z możliwości Ps4 i Xbox One. Jestem bardzo podekscytowany tym, co to oznacza dla następnego sprzętu.

Niczego nie ogłosiliśmy, ale port na PS5 i nowego Xboksa byłby ekscytujący. Oni robią naprawdę niesamowite rzeczy ze swoimi sprzętami, więc myślę, że logiczne jest, abyśmy pomyśleli o tym.

Doom Eternal zadebiutuje 20 marca bieżącego roku na platformach PC, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch oraz Stadia, a możliwe, że w przyszłości również na PS5 i nowym Xboksie.

Warto zajrzeć na:

Źródło: GamingBolt.com

Tagi: bethesda Doom Eternal id software