Iza Łęcka Iza Łęcka 24.01.2020 13:48
PlayStation logo
2666V

Fani PlayStation są najbardziej przywiązani do marki. Ciekawe dane z badań

Gracze chętnie przywiązują się do bohaterów, ulubionych gier oraz marek. Według badań to PlayStation posiada najbardziej lojalnych użytkowników, którzy chętnie pozostają przy kolejnych konsolach japońskiej korporacji.

Sony na aktualnej generacji nie ma sobie równych osiągając ponad 100 mln sprzedanych egzemplarzy PlayStation 4. Konsola Japończyków notuje wysokie rezultaty za sprawą oddanych fanów, którzy chętnie inwestują w kolejne konsole z logiem PlayStation.

Przywiązanie do marki postanowiło zbadać Best Seo Companies, którego pracownicy przepytali 1008 graczy z USA. Choć liczba ankietowanych nie jest ogromna, to przedstawia interesujące dane. Ponad 40% zainteresowanych określiło się jako lojalny fan marki PlayStation – Xbox i Nintendo wypracowały sobie podobną bazę (po 30% ankietowanych).

Wśród pytań pojawił się także temat nowej generacji. Jeden na trzech graczy zamierza kupić PlayStation 5 (33,3%), a jeden na czterech zamierza sięgnąć po nowego Xboksa Series X (25%). Next-geny, a w tym także poczynania Microsoftu oraz Sony mogą w ciekawy sposób wpłynąć na sytuację na rynku. Co ciekawe - 8% badanych planuje zakup obydwóch urządzeń.

PlayStation marka

Na naszym serwisie przeczytacie także:

Źródło: https://www.bestseocompanies.com/generational-brand-loyalty/

Tagi: badania fani marka Nintendo playstation Xbox