Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.01.2020 20:36
Commandos 2 art z okładki
2295V

Commandos 2 HD Remaster z cenzurą. Twórca zabrał głos w sprawie

Commandos 2 HD Remaster już w tym tygodniu trafi na rynek, ale twórcy dość niespodziewanie postanowili wyciąć kilka elementów gry serwując tym samym produkcję z cenzurą. Studio zabrało już głos w sprawie nieprzychylnych komentarzy społeczności, ale fani liczyli raczej na zupełnie inną wiadomość.

Seria Commandos ma wrócić w wielkim stylu. Studio Yippee! Entertainment pracuje nad dostarczeniem odświeżonego Commandos 2, a jednocześnie trwają już prace nad pełnoprawną kontynuacją. Uniwersum ma zostać odpowiednio rozbudowane, ale nadciągający kotlet już teraz zbiera mieszane opinie, ponieważ twórcy zdecydowali się na cenzurę.

Commandos 2 HD Remaster z cenzurą

Commandos 2 ma specjalne miejsce w sercach wielu graczy, ponieważ ta seria zebrała w swoim czasie wiele świetnych opinii. Fani dobrze pamiętają wszystkie kultowe miejsca, więc bardzo łatwo udało się określić, że Commandos 2 - HD Remaster został ocenzurowany.

Gra ma oferować „autentyczne scenariusze z czasów II wojny światowej”, ale zdecydowano się na usunięcie swastyk, symbolu Cesarstwa Wielkiej Japonii, a nawet usunięto prezentację płonących żołnierzy. Szczególnie interesująca jest ta druga sytuacja, ponieważ nawet Niemcy w 2018 roku zezwolili na prezentowanie swastyk – pojawiają się tutaj małe wymogi, jednak tytuł Yippee! Entertainment na pewno je spełnia.

Gdzie w tej sytuacji leży problem? Jeden z deweloperów wypowiedział się na Steam, gdzie podkreślił, że zdecydowano się na jedną wersję gry:

„Na całym świecie jest tylko jedna wersja Commandosa 2 HD Remaster i nie będzie zawierać żadnych symboli, portretów, przemówień oraz innych aktywów, które mogłyby złamać prawo w wielu krajach.”

Przedstawiciel studia tłumaczy, że takie jest prawo, a zespół nie chciał opóźnić premiery przez usuwanie treści z niektórych wersji lub napotkać na problemy z dostarczeniem gry na rynek. Z tego powodu wszyscy zagrają w wykastrowany produkt.

Warto sprawdzić:

Źródło: https://steamcommunity.com/app/1100410/discussions/0/1747893074675307890/

Tagi: Commandos 2 - HD Remaster Kalypso Media Digital Yippee! Entertainment