Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.12.2019 16:33
Commandos 4
1641V

Commandos 4 trafi na PS5, Xbox Scarlett i PC! Kalypso założyło studio dla uznanej serii

Kalypso Media potwierdziło już powrót Commandosa w postaci odświeżonego Commandos 2 HD Remaster, ale wydawca chce znacznie więcej. Firma założyła nowe studio, które zajmie się rozwojem właśnie tego IP.

Commandos to już w zasadzie legendarna seria strategii taktycznych, za która odpowiadało Pyro Studios. Twórcy przygotowali trzy główne odsłony serii oraz jeden spin-off, a następnie marka została wrzucona do szuflady. Kalypso Media postanowiło uśmiechnąć się do fanów IP, wykupiło markę i już wkrótce zapewni graczom Commandos 2 HD Remaster.

To jednak dopiero początek pozytywnych informacji – Kalypso Media właśnie potwierdziło założenie zupełnie nowego studia, któremu powierzono przygotowanie „Commandosa nowej generacji”. Aktualnie nie potwierdzono nawet nazwy zespołu, jednak twórcy będą rozwijać markę we Frankfurcie – szefem zespołu został Jürgen Reußwig (były kierownik Sunflowers).

Simon Hellwig, dyrektor zarządzający i założyciel Kalypso Media, nie ukrywa dużych planów:

„Utworzenie nowego studia jest wyraźnym zobowiązaniem do realizacji planów rozwoju Kalypso na najbliższe lata, ponieważ dążyliśmy do rozszerzenia naszych wewnętrznych i zewnętrznych działań rozwojowych. Commandos jest wspaniałą, rozpoznawalną na całym świecie marką i dołożymy wszelkich starań, aby spełnić oczekiwania graczy z całego świata. Nie możemy się doczekać, aby zacząć".

Wtórował mu Jürgen Reußwig, który potwierdził, że jego zespół dostarczy nowego Commandosa na PC i konsole – gracze mogą liczyć na jednoczesną premierę na kilku urządzeniach.

Dla przypomnienia, tak wygląda Commandos 2 HD Remaster:

Warto sprawdzić:

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Commandos Commandos 4 Kalypso Media