Iza Łęcka Iza Łęcka 23.01.2020 13:30
Half-Life Alyx dłonie
503V

Half-Life Alyx nie zostanie opóźniony. Twórcy kończą prace i zdradzają szczegóły

Nadal nie znamy ostatecznej daty premiery Half-Life Alyx, ale produkcja na pewno zadebiutuje w marcu. Pracownicy Valve odpowiedzieli na serię pytań – wśród odpowiedzi możemy wyszczególnić interesujące informacje dotyczące gry.

Half-Life: Alyx zadebiutuje w marcu, ale nadal nie poznaliśmy ostatecznej daty premiery nowej gry Valve. Twórcy podczas sesji AMA (pytajcie o cokolwiek) odpowiedzieli na serię pytań społeczności i potwierdzili – główne prace nad grą zostały już ukończone, a premiera pozostaje niezachwiana. Zespół zajmuje się teraz dopracowaniem finałowych scen oraz kilkoma poprawkami, jednak deweloperzy oraz testerzy ukończyli już wielokrotnie całą historię.

Jeden ze scenarzystów – Erik Wolpaw – zaznaczył, że produkcja nie różni się znacząco od poprzednich odsłon. Nie możemy tutaj oczekiwać opowieści na poziomie The Last of Us, ale ton przygody jest podobny do Half-Life 2 i gier z serii Portal. Pozycja będzie także porównywalna do Half-Life 2 pod względem skali – możemy oczekiwać historii na około 13-15 godzin.

Twórcy zachwalali sytuację głównej bohaterki – podczas rozgrywki usłyszymy głos Alyx Vance, więc nie zachodzi potrzeba nakreślania historii niemej postaci. Ułatwiło to stworzenie wielu scen i wpłynie pozytywnie na jakość opowieści.

Nad Half-Life Alyx pracuje 80 osób – więcej niż jakikolwiek pojedynczy zespół w Valve – a przed premierą otrzymamy zestaw materiałów wideo, które przedstawią rozgrywkę oraz szczegóły doświadczenia VR.

Warto także sprawdzić:

Źródło: https://wccftech.com/half-life-alyx-info-blowout-on-track-to-hit-march-80-strong-team-full-sdk-wont-be-released/

Tagi: Half-Life: Alyx valve Valve Corporation