Iza Łęcka Iza Łęcka 23.01.2020 07:00
Wiedźmin Netflix
933V

Wiedźmin powróci jako animacja. Netflix potwierdza The Witcher: Nightmare of the Wolf

Wiedźmin nie powiedział ostatniego słowa na platformie Netflix. „The Witcher: Nightmare of the Wolf” został oficjalnie potwierdzony przez Lauren S. Hissrich – showrunnerka serialu ujawniła pierwsze szczegóły dotyczące produkcji.

„Wiedźmin” to największy hit platformy Netflix, dlatego też korporacja pragnie w należyty sposób zadbać o uniwersum Andrzeja Sapkowskiego. Widzowie najwidoczniej nie będą musieli czekać do przyszłego roku, by zapoznać się z nową historią Geralta. Animacja już powstaje.

Animowany Wiedźmin od Netflixa

Netflix potwierdził plotki o pracy nad „The Witcher: Nightmare of the Wolf” czyli animowanym „Wiedźminem”. Będzie to samodzielny film, który przedstawi zupełnie nową opowieść. Zgodnie z przedstawionymi informacjami, historia skupia się na „badaniu nowego, potężnego zagrożenia dla Kontynentu”, co może sugerować przygodę nie będącą związaną z książkami, grami lub komiksami.

„The Witcher: Nightmare of the Wolf” jest przygotowywany przez Lauren S. Hissrich (showrunnerka pierwszego sezonu „Wiedźmina”), a Beau DeMayo (scenarzysta jednego odcinka „Wiedźmina”) napisał historię, którą na obraz przeniesie Studio Mir. Koreańska firma jest odpowiedzialna między innymi za „The Legend of Korra”, „Voltron: Legendary Defender” oraz „Lego Elves: Secrets of Elvendale”.

Aktualnie nie podano jeszcze obsady, ale Henry Cavill powinien powrócić do swojej głównej roli. Prace nad projektem trwają od ponad roku, a według wciąż niepotwierdzonych informacji – film może w jakiś sposób połączyć pierwszy z drugim sezonem „Wiedźmina”.

Sprawdźcie także nasze recenzje filmowe oraz publicystykę:

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-01-23-netflix-is-also-developing-a-standalone-the-witcher-anime

Tagi: lauren s. hissrich The Witcher: Nightmare of the Wolf wiedźmin wiedźmin animacja wiedźmin netflix