Iza Łęcka Iza Łęcka 22.01.2020 07:00
Wiedźmin animacja
3509V

Wiedźmin otrzyma film animowany od Netflixa? The Witcher: Nightmare of the Wolf ma zadebiutować w 2020 roku

Na 2. sezon „Wiedźmina” od Netflix musimy zaczekać do 2021 roku, ale platforma może pracować nad dodatkową historią, która zostanie opublikowana w przeciągu najbliższych miesięcy. Zgodnie ze spekulacjami, opracowywany jest „The Witcher: Nightmare of the Wolf”.

Już we wrześniu 2019 roku informowaliśmy naszą społeczność o planach dotyczących animacji w uniwersum Andrzeja Sapkowskiego. W tamtym czasie to dziennikarze Recapped (oni jako pierwsi połączyli Henry'ego Cavilla z „Wiedźminem”) informowali o pracach nad dodatkową historią. Następnie Redanianintelligence otrzymało wiadomość o pracy Heleny Klaus przy projekcie związanym z „Wiedźminem”, ale jej nazwisko nie zostało powiązane z pierwszym sezonem.

Po kilku miesiącach temat powraca, ponieważ Redanianintelligence natrafiło na szczegóły w WGA – Netflix przedstawił wstępne informacje o „The Witcher: Nightmare of the Wolf”. Scenarzystą filmu został Beau DeMayo, który pracował nad trzecim odcinkiem pierwszego sezonu „Wieźmina”. Pisarz będzie również zaangażowany w przynajmniej jeden epizod drugiego sezonu.

Dziennikarze Redanianintelligence podejrzewają, że animacja może posiadać elementy horroru, a tytułowym wilkiem będzie sam Henry Cavill. Aktor opuścił wiele imprez promujących pierwszy sezon „Wiedźmina” i właśnie w tym czasie mógł pracować nad nagraniem swojego głosu do drugiej historii. Jeśli Netflix rzeczywiście zajmuje się projektem, to zaangażowanie Cavilla wydaje się bardziej niż pewne – w końcu jest on twarzą całej serii od streamingowego giganta.

Redakcja natrafiła także na Harrietę Kershaw – aktorkę głosową – która pracowała nad „różnymi rolami” do tajnego projektu. W jej CV pojawia się „Wiedźmin” i data premiery „2020”.

Tomasz Bagiński w jednym z wywiadów wspominał, że Netflix przygotował kilka dużych niespodzianek, które zostaną zaprezentowane jeszcze przed premierą drugiego sezonu – animacja łącząca pierwszą historię z drugą wydaje się idealną zachętą dla widzów wyczekujących na premierę kolejnej przygody Geralta. Jak na razie niestety brakuje nam oficjalnej zapowiedzi ze strony giganta streamingowego – wskazane jednak informacje układają się w obiecującą całość, pozostaje więc czekać na informacje.  

Na naszym serwisie polecamy także:

Źródło: https://redanianintelligence.com/2020/01/21/netflix-to-produce-the-witcher-nightmare-of-the-wolf-tie-in-animated-film/

Tagi: netflix The Witcher: Nightmare of the Wolf wiedźmin wiedźmin netflix