Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.12.2019 15:26
Frostpunk: Ostatnia Jesień
508V

Frostpunk: Ostatnia Jesień to fabularny prequel do głównej historii. Zapowiedziane duże DLC

11 bit studios nie zakończyło prac nad Frostpunkiem. Twórcy właśnie zapowiedzieli fabularny prequel do scenariusza bazowej gry, który pozwoli lepiej poznać wydarzenia i zamarznięty świat. Rozszerzenie wkrótce trafi do pierwszych graczy.

Frostpunk: Ostatnia Jesień jest fabularnym rozszerzeniem do produkcji 11 bit studios. Twórcy za pomocą historii przedstawią wydarzenia przed głównym scenariuszem i pozwolą lepiej poznać cały świat. Gracze pierwszy raz otrzymają szansę poznać okolice przed atakiem zimy – studio chce zaprezentować miejscówki przepełnione życiem i energią.

11 bit studios za pomocą rozszerzenia przedstawi „ostatnią próbę, którą podejmuje cywilizacja, by nie przegrać walki z naturą”. W samej historii doświadczymy nierównej walki z postępującym mrozem, który będzie stopniowo ogarniał Imperium Brytyjskie. Ostatnia Jesień to nowe budynki, nowe technologie i nowe Księgi Praw, pozwalające na kształtowanie społeczeństwa w grze w dotychczas nieznany sposób.

Jakub Stokalski, Lead Designer gry, zapowiedział dodatek następującymi słowami:

"Jesteśmy naprawdę podekscytowani tym, że możemy podzielić się ze społecznością naszym najnowszym dziełem. Ostatnia Jesień debiutuje miesiąc później niż planowaliśmy, ale bardzo wierzymy, że warto czekać na jej nadejście, bo to jedna z najbardziej niesamowitych rzeczy jakie zrobiliśmy do Frostpunka. A historia nie kończy się tutaj. W 2020 roku ukaże się również trzecie rozszerzenie i generalnie będzie to ważny rok dla marki Frostpunk"

Frostpunk: Ostatnia Jesień trafi na rynek 21 stycznia (PC), ale warto pamiętać, że dodatek jest częścią Frostpunk Season Pass, które zostało wydane na PC w sierpniu. Przepustka daje dostęp do trzech dodatków: Szczeliny (już dostępny), Ostatnia Jesień oraz tajemniczy Projekt TVADGYCGJR (do pobrania w 2020 roku) oraz dodatków: ścieżki dźwiękowej z gry (na płycie audio CD i w wersji cyfrowej) i cyfrowego artbooka. Na polskim rynku Przepustka Sezonowa dostępna jest w pudełkowym wydaniu dystrybuowanym przez firmę Cenega. 

Przepustka Sezonowa jest również częścią wydania Frostpunk: Edycja Gry Roku, która zawiera:

  • Podstawową wersję gry Frostpunk (na płycie DVD)
  • Season Pass zawierający 3 dodatki
  • New London – The Art of Frostpunk – 56-cio stronicowy artbook w twardej oprawie ze złoceniami
  • Ścieżkę dźwiękową z gry (na płycie audio CD i w wersji cyfrowej)

Warto sprawdzić:

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: 11 Bit Studios Frostpunk Frostpunk: Ostatnia Jesień zapowiedź zwiastun