Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.01.2020 20:09
Patrick Stewart MCU X-Men
1908V

X-Meni trafią do MCU bez Patricka Stewarta. Aktor tłumaczy swoją decyzję

Seria X-Men trafi do Marvel Cinematic Universe, ale nie możemy liczyć na powrót Patricka Stewarta. Aktor rozmawiał już z Kevinem Feigem i postanowił wytłumaczyć swoją decyzję – wszystkiemu winny jest „Logan”.

Disney kupując 20th Century Fox zapewnił sobie dostęp do serii X-Men, więc mutanci otrzymają szansę i będą mogli pojawić się w Marvel Cinematic Universe. Kevin Feige już od miesięcy pracuje nad połączeniem nowych postaci z MCU i właśnie z tego powodu szef Marvel Studios odbył długie spotkanie z Patrickiem Stewartem – aktorem zaangażowanym w rolę profesora Charlesa Xaviera.

Kevin Feige był zainteresowany, by Patrick Stewart powrócił do swojej ikonicznej roli, jednak sam aktor nie chce już wcielić się w tego bohatera – problemem okazuje się film „Logan”. Stewart opowiedział o tym, jak pierwszy raz miał okazję zobaczyć film (było to na festiwalu w Berlinie) i razem z Hugh Jackmanem bardzo przeżył ostatnie sceny z produkcji. Stewart na początku próbował ukrywać wzruszenie, jednak gdy zobaczył wycierającego łzy Jackmana, nie ukrywał już emocji.

Podczas ostatnich 7-8 minut filmu Stewart i Jackman trzymali się za ręce – „Logan” był dla obu aktorów wielkim pożegnaniem z serią X-Men i gdyby nie ten film, to Patrick pewnie powróciłby do roli Charlesa Xaviera. Teraz jednak aktor nie zamierza już więcej wcielać się w rolę mentora X-Menów.

Wiadomość jest interesująca z jeszcze jednego powodu – już kilka miesięcy temu Kevin Feige pracował nad rozwojem MCU i dołączeniem do uniwersum bohaterów z serii X-Men.

Na naszym serwisie przeczytacie także:

Źródło: https://screenrant.com/patrick-stewart-marvel-x-men-movies-not-returning/

Tagi: Disney logan Marvel Cinematic Universe Patrick Stewart X-Men