Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.01.2020 18:33
Resident Evil 8
2096V

Resident Evil 8 trafi dopiero na PS5 i Xbox Series X. Capcom rozwija projekt od podstaw i tajemniczą grę

Nie możemy podobno liczyć na szybką premierę Resident Evil 8. Tytuł powstaje, jednak Capcom zdecydował się usunąć rozwijany od dłuższego czasu projekt i rozpoczął prace od nowa. Twórcy mają pracować nad dodatkowym tytułem.

Sympatycy serii Resident Evil wciąż wyczekują premiery odświeżonego Resident Evil 3, jednak zdecydowanie za długo czekamy już na nową odsłonę. Resident Evil VII zadebiutował w 2017 roku i od tego czasu nie otrzymaliśmy większych informacji dotyczących kontynuacji tej uznanej na całym świecie serii.

Resident Evil 8 to odległy temat...

W sprawie planów Capcomu wypowiedział się AestheticGamer – informator zaznajomiony z uniwersum Resident Evil – który wspomniał, że Resident Evil 8 powstawał od końcówki 2016 roku. Na początku 2017 roku zespół przerwał prace nad kontynuacją ze względu na rozszerzenia do „Siódemki” oraz Resident Evil 2 (odrestaurowana część), ale projekt był później cały czas rozwijany.

Włodarze japońskiego studia nie byli zachwyceni produkcją, więc w 2019 roku zdecydowano się rozpocząć prace nad Resident Evil 8 od początku – reset odbył się gdzieś w połowie ubiegłego roku, więc RE8 w nowej wersji powstaje od około 6-7 miesięcy. Zespół może skorzystać z niektórych elementów usuniętego horroru, ale podobno nie mamy liczyć na szybką premierę Resident Evil 8.

Capcom nie zapomina o fanach

Sytuacja jest jednak interesująca, ponieważ Capcom posiada podobno zupełnie inny tytuł związany z marką Resident Evil, który prawdopodobnie zadebiutuje w 2021 roku. Firma mogłaby w ten sposób utrzymać coroczny cykl prezentowania kolejnych części.

Japończycy chcą także odświeżyć inne IP za pomocą RE Engine – według informatora deweloperzy opracują kilka mocnych rebootów, które mają przypominać powroty Resident Evil 2 i Resident Evil 3.

Warto sprawdzić inne informacje o serii Resident Evil:

Źródło: https://www.psu.com/news/rumor-resident-evil-8-release-is-still-years-off/

Tagi: Capcom re engine Resident Evil 7 Resident Evil 8