Iza Łęcka Iza Łęcka 21.01.2020 07:35
Phil Spencer
1086V

Microsoft na zakupach w Japonii? Phil Spencer rozmawia o przyszłości gier

15 zespołów Xbox Game Studios pracuje nad grami dla Xboksa Series X, Xboksa One oraz PC. Phil Spencer nie zakończył rozbudowy własnych zespołów i ponownie udał się do Japonii. Przedstawiciel Microsoftu prowadzi rozmowy z deweloperami, a do Ameryki może wrócić z nowymi grami.

Phil Spencer w ubiegłym tygodniu potwierdził, że wciąż nie zakończył rozwijania własnych zespołów i wspomniał o „różnorodności geograficznej”. Szef marki Xbox zaznaczył, że nadal nie posiada zespołów first-party w regionie azjatyckim i zasugerował, że Microsoft będzie szukał kolejnych firm, które będą opracowywać gry na zlecenie amerykańskiej korporacji właśnie na terenie Azji.

Po sześciu dniach od tej wypowiedzi, Spencer potwierdził, że znajduje się w Japonii, by rozmawiać z „niesamowitymi studiami i wydawcami”. Nietrudno połączyć obie sytuacje, więc gracze mają nadzieję, że przedstawiciel wróci do Ameryki z podpisaną umową – a już na E3 2020 poznamy nowego członka rodziny Microsoftu.

Spencer już w ubiegłym roku odwiedził Azję – dzięki temu na Xboksie One (w ramach Xbox Game Pass) zawita między innymi Yakuza. Dotychczas seria była dostępna wyłącznie na konsolach PlayStation oraz PC.

Dr. Serkan Toto (analityk z Japonii) zwrócił uwagę na interesującą sytuację – Doug Bowser (szef Nintendo of America) również aktualnie znajduje się w Japonii. Najpewniej to zwykły zbieg okoliczności, ale jak wiadomo Microsoft oraz Nintendo coraz chętniej podejmują współpracę.

Sprawdźcie inne interesujące informacje dotyczące Xboksa:

Źródło: Twitter Phila Spencera

Tagi: microsoft phil spencer Xbox Game Studios