Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 18.01.2020 13:23
ubisoft
1321V

Ubisoft wprowadza ogromne zmiany w swoich zespołach. Francuzi chcą ostro przebudować swoje popularne serie

Francuski gigant w branży gier zapowiada ogromne zmiany na ważnych stanowiskach - ich nadchodzące gry mają się wyróżniać na tle innych produkcji.

Miniony rok nie był obfity w miłe słowa kierowane do francuskiego giganta w branży gier - Ubisoft wydał na rynek Far Cry New DawnTom Clancy's The Division 2 oraz Tom Clancy's Ghost Recon: Breakpoint - wszystkie te gry nie spełniły pierwotnych założeń twórców - ich sprzedaż była poniżej oczekiwań, a sama forma rozgrywki nie spodobała się graczom, którzy uważają, że gry od Ubisoftu to po prostu odgrzewane kotlety, na które nie warto marnować swoich pieniędzy.

Krytycy, jak i fani zauważyli w poprzednim roku, że Ubisoft nie stara się wprowadzać nowych innowacji do swoich produkcji. Ich gry skupiają się przede wszystkim na otwartym świecie wypełnionym aktywnościami przedłużającymi sztucznie czas gry. Francuzi przejrzeli najwidoczniej na oczy, ponieważ rozpoczęli wprowadzanie ogromnych zmian w zespołach sprawujących pieczęć nad różnymi seriami. 

Serwis Video Games Chronicle przedstawił działanie zespołów francuskiej firmy - każda ekipa składa się z około 100 projektantów, którzy zarządzają grami - od nich zależy, jaką formę rozgrywki obejmie nadchodząca gra - decydują o rozmiarach świata, o scenariuszu czy też o usługach sieciowych. Owy serwis otrzymał podobno krótką notatkę od Ubisoftu, której zawartość przedstawia zmiany, które wprowadzi francuski gigant w nadchodzących tygodniach.

Francuzi chcą, aby ich główny zespół odpowiadający za różne serie był bardziej zwinny i lepiej towarzyszył zespołom programistycznym na całym świecie. Firma dąży do stworzenia bardziej zróżnicowanego składu tytułów, które będą się wyróżniać od ostatnich wydanych gier. 

Te informacje potwierdzają to, co zapowiadał prezes studia, Yves Guillemot - ich największe serie są przebudowywane, dlatego też najnowsza odsłona Assassin's Creed nie zadebiutowała rok temu, a Watch Dogs Legion został opóźniony. 

Warto przeczytać:

Źródło: playstationlifestyle.net

Tagi: Assassin's Creed: Odyssey far cry Tom Clancy's Ubisoft watch dogs