Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.01.2020 17:51
DualShock 5 PS5
8117V

Pad od PS5 z jeszcze jedną funkcją. DualShock 5 otrzyma nową technologię

Sony ujawniło już szereg technologii przygotowanych dla pada z PS5, jednak firma wciąż ma przynajmniej jednego asa w rękawie. Szczegóły tajnej funkcji pojawiły się w Sieci, ponieważ gracze odnaleźli patent związany z DualShockiem 5.

Sony postawi na znaną bryłę w przypadku kontrolera do PS5 i firma zajmie się dodaniem skromnych zmian związanych z wyglądem – między innymi zobaczymy grubsze gripy. Szczegóły tkwią w tym wypadku we wnętrzu pada i wśród potwierdzonych nowości poznaliśmy szczegóły haptycznych wibracji oraz adaptacyjnych triggerów.

PS5 z mikrofonem?

Mark Cerny zapowiadając PS5 został zapytany o jeden z przecieków dotyczących wykorzystania przez PlayStation 5 sztucznej inteligencji (PlayStation Assist), ale główny inżynier platformy nie był jeszcze gotowy do ujawnienia szczegółów.

Gracze jednak dotarli do patentu, który potwierdza, że kontroler do PS5 posiada wbudowany mikrofon, który umożliwia za pomocą głosu kontrolowanie pada, dołączonych do niego urządzeń oraz samego PlayStation 5. W samej funkcji pojawia się kilka ciekawych technik – przykładowo gdy gracz wypowiada komendy, kontroler tłumi wszystkie inne głosy, by wyłapać odpowiedni komunikat.

Trudno powiedzieć, czy potwierdzą się także doniesienia, według których PlayStation Assist ma pomagać zainteresowanym w rozgrywce i przykładowo szukać pomocy w ukończeniu niektórych poziomów, ale najwidoczniej Sony stawia na sztuczną inteligencję i SI będzie ważnym elementem nowego kontrolera.

Na portalu polecamy także:

Źródło: https://www.psu.com/news/ps5-dualshock-5-takes-voice-commands-via-built-in-mic-says-sony-patent/

Tagi: patent playstation 5 PS5 sony