Iza Łęcka Iza Łęcka 17.01.2020 12:43
watchmen strażnicy
1437V

Watchmen nie otrzyma kontynuacji. Twórca zrezygnował, a HBO szanuje jego decyzję

„Watchmen” od HBO nie będzie kontynuowany. Stacja nie zamierza opracowywać drugiego sezonu bez twórcy Damona Lindelofa, dlatego też podjęto decyzję o porzuceniu serialu. Widzowie nie zobaczą kolejnych odcinków o zamaskowanych superbohaterach.

„Watchmen” zadebiutował na HBO 20 października będąc niezwykle dobrze przyjęty przez krytyków (średnia ocen 96% na Rotten Tomatoes). Nie oznacza to jednak, że widzowie HBO będą mogli cieszyć się kolejnymi przygodami zamaskowanych strażników.

Damon Lindelof potwierdził, że nie zamierza kontynuować historii. Twórca zajął się stworzeniem pierwszego sezonu zgodnie z własną wizją, jednak kolejne odcinki serialu nie stanowią jego dalszych planów. Lindelof zaznaczył, że nie widzi problemu, by HBO pracowało z kimś innym, dając stacji „zielone światło” do dalszych działań.

Włodarze HBO jednak podjęli decyzję o nie rozwijaniu serialu bez producenta. Szef programowy Casey Bloys stwierdził, że jedynie wspólnie z Lindelofem widziałby wznowienie prac nad kolejnymi sezonami.

W tej sytuacji widzowie nie mogą liczyć na nowych „Strażników”. HBO zapewniło intrygującą historię bazującą na znanym komiksie, jednak pozostaje nam tylko powracanie do 9 odcinków.

Jeżeli interesuje Was tematyka filmów i seriali, sprawdźcie także:

Źródło: https://eu.usatoday.com/story/entertainment/tv/2020/01/16/watchmen-second-hbo-season-wont-happen-after-creator-bails/4491269002/

Tagi: hbo hbo go sezon 2 watchmen