Iza Łęcka Iza Łęcka 17.01.2020 09:06
PS5 za mniej niż 4 tygodnie
2851V

PS5 zostanie pokazane za mniej niż 4 tygodnie - twierdzi twórca Twisted Metal i God of War

Pokaz PS5 nadciąga wielkimi krokami. Kolejny twórca jest pewien, że w lutym po raz pierwszy zobaczymy PlayStation 5. Next-genowa konsola Sony ma zostać ujawniona w ciągu 4 najbliższych tygodni.

Od końcówki ubiegłego roku kolejni informatorzy zapowiadają, że PS5 zostanie pokazane w lutym. Wciąż nie otrzymaliśmy szczegółów od Sony, jednak w sprawie wypowiedział się David Jaffe – dyrektor kreatywny God of War i God of War 2 oraz designer pierwszych części Twisted Metal.

Kiedy pokaz PS5? Za mniej niż 4 tygodnie

Sony prawdopodobnie zrezygnowało z organizacji Destination PlayStation, by w lutym całkowicie skupić się na ujawnieniu PlayStation 5, ale wciąż brakuje nam jednego – oficjalnej informacji ze strony japońskiej korporacji.

W sprawie prezentacji PS5 wypowiedział się David Jaffe, który zdecydował się zareagować na filmik jednego z fanów narzekającego na ominięcie przez Sony targów E3. Zdaniem dewelopera jest to „najlepszą rzeczą dla PlayStation”.

Twórca uzasadnił odpowiedź na wiadomość jednego z sympatyków twierdząc, że konsola zostanie ujawniona za mniej niż 4 tygodnie. Następnie dodał, że jest to „najgorzej trzymany sekret w naszej branży":

„Chcę powiedzieć, że jest to obecnie najgorzej trzymana tajemnica w branży. Pokaz odbędzie się w lutym, tak jak było w przypadku PS4.”

Deweloper odpowiedział na proste pytanie „czy w końcu potwierdzili, kiedy odbędzie się pokaz? Czy są to spekulacje?”, ale wypowiedź David Jaffe była niezwykle jednoznaczna. Twórca dał do zrozumienia społeczności PlayStation, że jest przekonany o pokazie PS5 w lutym.

PS5 luty za mniej niż 4 tygodnie

Jego pewność siebie nieco uległa zmianie, gdy z wypowiedzi zaczęły korzystać growe portale, tworząc kolejne wiadomości. Od tego czasu Jaffe wspomniał, że „gdyby wiedział o sekrecie, to by się nie wygadał”. Sympatycy PlayStation uważają jednak inaczej, bowiem na początku twórca dość zdecydowanie wypowiadał się na temat prezentacji PS5.

Na portalu polecamy także:

Źródło: https://www.psu.com/news/ps5-reveal-is-less-than-4-weeks-off-says-david-jaffe/

Tagi: david jaffe playstation 5 PS5 sony