Iza Łęcka Iza Łęcka 16.01.2020 10:39
Mindhunter
1261V

Mindhunter może nie otrzymać 3. sezonu. Netflix zwolnił aktorów z umów

Nie mamy dobrych informacji dla fanów serii „Mindhunter”. Netflix może nie kontynuować znakomicie zarysowanych wątków z drugiego sezonu – platforma zwolniła aktorów, którzy obecnie mogą szukać pracy przy innych produkcjach.

„Mindhunter” zadebiutował na platformie Netflix w 2017 roku skupiając się na zobrazowaniu pracy tajnej jednostki FBI, która rozpoczęła szeroko zakrojone badania nad działaniami seryjnych morderców. Za produkcję odpowiadał między innymi David Fincher, który korzystał z książki „Mindhunter” - serial jest luźną adaptacją twórczości Johna E. Douglasa. W ubiegłym roku zadebiutował drugi sezon serialu, który otworzył kolejne interesujące wątki, jednak widzowie mogą się nie doczekać szybkiej kontynuacji opowieści.

David Fincher jest zaangażowany w kilka dużych produkcji i to on podjął decyzję o blokowaniu kontraktami aktorów wyczekujących na prace u jego boku – reżyser i producent wykonawczy skupia się teraz na innych projektach:

„David koncentruje się na reżyserii swojego pierwszego filmu Netflixa „Mank” oraz na produkcji drugiego sezonu „Love, Death & Robots”. W przyszłości może ponownie opracować „Mindhuntera”, ale w międzyczasie uznał, że nie jest w porządku wobec aktorów powstrzymywać ich od szukania innych angaży, podczas gdy on sam zajmuje się nowymi produkcjami.”

Jonathan Groff, Holt McCallany oraz Anna Torv nie są już związani kontraktami z platformą Netflix i chociaż platforma może powrócić do prac na planie serialu, nie możemy liczyć, by nagrania ruszyły w ciągu następnych miesięcy.

Wiadomość jest szczególnie bolesna dla fanów obserwujących z zaciekawieniem motyw przewodni drugiego sezonu, który został jedynie zarysowany przez Davida Finchera. Twórca chciał rozbudować wydarzenia w kolejnej historii, ale na konkrety i następne emocjonujące odcinki będziemy musieli zaczekać nawet kilka lat.

Na naszym serwisie przeczytacie także:

Źródło: https://tvline.com/2020/01/15/mindhunter-season-3-netflix-cancelled-renewed/

Tagi: David Fincher Mindhunter Mindhunter 3 netflix serial