Iza Łęcka Iza Łęcka 14.01.2020 13:31
Minecraft Harry Potter
536V

Harry Potter i Minecraft. Fani tworzą wielkiego RPG-a

Minecraft oferuje wiele dużych modyfikacji, ale produkcja w świecie Harry'ego Pottera może okazać się jednym z najambitniejszych projektów. Już teraz koncepcja fanów zachwyca pierwszych użytkowników, którzy wyczekują na premierę.

Grupa modderów Floo Network odpowiedzialna jest za „Minecraft School of Witchcraft and Wizardry” - w kilku słowach jest to gra RPG w świecie Harry'ego Pottera stworzona w Minecrafcie. Fani w tym wypadku nie muszą wyłącznie biegać po efektownej mapie zawierającej tereny Hogwartu oraz okolic, a twórcy przygotowują zagadki, zadania, a nawet pozwolą uczestniczyć w meczach Quidditcha.

Autorzy jak na razie nie podają daty premiery, jednak już pod koniec stycznia planowana jest publikacja wstępnej wersji. Sympatycy serii Harry Potter powinni przyglądać się pracy Floo Network, która zbiera pochwały już za pierwszy zwiastun.

Od dawna czekamy na porządną i dopracowaną grę w świecie Pottera, więc może Floo Network zapewni projekt, który spodoba się największym entuzjastom książek oraz filmów o młodym czarodzieju? W 2018 roku głośno komentowany był Harry Potter Magic Awakened, jednak wciąż czekamy na produkcję, która ma trafić na konsole nowej generacji.

Jesteście zainteresowani tematem Minecrafta? Zapraszamy:

Źródło: https://www.engadget.com/2020/01/13/harry-potter-minecraft-rpg/

Tagi: 4J Studio / Mojang Microsoft Game Studios Minecraft