Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 05.01.2020 08:52
Minecraft
2386V

Twórca Minecrafta, Markus Notch, powróci do tworzenia gier, ale prosi nas o radę

Markus "Notch" Persson najwidoczniej zaczął się już nudzić na deweloperskiej emeryturze, dlatego zamierza powrócić do tworzenia gier, lecz zanim to zrobi prosi nas o poradę

Po tym jak Markus "Notch" Persson sprzedał Microsoftowi Minecrafta za ogromną kwotę aż 2,5 miliarda dolarów, stał się jedną z najbogatszych osób świata, dzięki czemu zakupił na przykład najlepszy dom w Beverly Hills.

Czterdziestolatek zaczął się chyba jednak nudzić na swojej bajecznej emeryturze, ponieważ zaczął myśleć o powrocie do tworzenia gier wideo na stałe. O ile decyzja o tym czy wróci już zapadła, tak miliarder nie jest jeszcze pewien tego w jakiej formie chciałby wznowić swoją ulubioną zabawę. 

Autor kultowego klockowego imperium rozważa bowiem tworzenie całkowicie darmowych produkcji jakie kodowałby w pojedynkę oraz założenie wielkiego zespołu zajmującego się przygotowywaniem pełnoprawnych płatnych gier, nastawionych na zarabianie pieniędzy. Z majątkiem opiewającym na 1,6 mld dolarów jakie mu obecnie pozostały, kasa nie gra dla niego prawdopodobnie żadnej roli, a całość rozbija się wyłącznie o frajdę płynącą z pracy. Dlatego właśnie Notch zapytał się swych fanów o to, w jakim kierunku powinien się udać.

Warto przeczytać:

Tagi: 4J Studio / Mojang Microsoft Game Studios minecraft