Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.12.2019 16:24
Minecraft is Better Together
5344V

Minecraft jednoczy graczy z PS4, Xbox One i Switcha. Na konsoli Sony zalogujemy się na Xbox Live

Microsoft właśnie zaprosił posiadaczy PS4 do wspólnej gry w Minecrafta. Na jednym serwerze mogą znaleźć się gracze z trzech platform i sympatycy marki PlayStation muszą wykonać tylko jeden mały ruch – zalogować się na Xbox Live.

To był ważny rok dla marki Minecraft, który zostanie podsumowany pełną premierą aktualizacji Bedrock na platformie Sony. Pobranie plików pozwoli graczom z PS4 dołączyć do wspólnych serwerów, na których znajdują się już posiadacze Xboksów One, PC (Windows 10), Nintendo Switchów, urządzeń mobilnych (iOS, Android) oraz gogli Gear VR.

Pierwsi posiadacze Minecraft: PlayStation 4 Edition dzisiaj pobiorą nowy klient – jest to darmowa aktualizacja, która nie będzie obowiązkowa. Gracze nadal mogą grać w „starego Minecrafta”, ale nie będzie on już wspierany i sprzedawany.

Podczas rozgrywki w Minecraft Bedrock na PS4 zainteresowani muszą zalogować się na Xbox Live – ale zamiast osiągnięć nadal będziecie zdobywać trofea, a Xbox Live Gold nie będzie wymagany do sieciowej zabawy.

„Darmowe konto Microsoft lub Xbox Live pozwala wszystkim graczom Minecraft śledzić postępy i zakupy na różnych platformach, teraz także na PS4. Płatna usługa Xbox Live Gold nie jest wymagana do gry w Minecraft.”

Dobrym podsumowaniem współpracy jest poniższy zwiastun, który pokazuje wspólną grę graczy na trzech platformach: PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Więcej o tej grze na naszym portalu:

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: 4J Studio / Mojang Microsoft Game Studios Minecraft