Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 11.01.2020 15:45
Disco Elysium z długim skryptem
724V

Disco Elysium. Skrypt świetnego RPG zawiera ponad milion słów

Niezależna gra, która okazała się niespodziewanym hitem, imponowała swoim rozbudowanym skryptem. Twórcy ujawnili, jak długi jest on w rzeczywistości. 

Disco Elysium to jedna z tych premier, o których było wyjątkowo cicho, a po premierze i fantastycznym przyjęciu zrobiło się głośno na skalę światową. Świetnie zrealizowany RPG zachwycił swoją oprawą tekstową, która odegrała kolosalną rolę w całej fabule. Narracja na najwyższym poziomie. 

Projekt od niezależnych twórców ze studia ZA/UM bardzo szybko okrzyknięty został jedną z najlepiej napisanych gier generacji. Teraz, za potwierdzeniem twórców, dowiedzieliśmy się, jak dużo zajęło jej napisanie- przeliczając na liczbę słów. Jeden z fanów zapytał na Twitterze, jak długi jest skrypt do gry. Napisał:

Zgaduję, że (liczba słów- przyp. red.) wynosi gdzieś pomiędzy 200 000 i 300 000, ale nie będę zaskoczony, jeśli okaże się, że znacznie więcej...

Twórcy nie pozostawili złudzeń i odpowiadając z oficjalnego konta gry, rozwiali wszelkie wątpliwości:

Cześć, dzięki za pytanie, w grze mamy ponad milion słów! 

Trzeba przyznać, że to wybitny wynik. Zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę, iż mówimy o niezależnej grze, małego, raczkującego studia założonego przez kilku fanów gier. Pozostaje bić brawo i liczyć, że dostaniemy więcej tego typu produkcji! 

Przeczytaj również:

Źródło: Twitter

Tagi: Disco Elysium ZA/UM