Grand Theft Auto: Episodes From Liberty City

Grand Theft Auto: Episodes From Liberty City

Ocena wg platformy:

PC 8.2
PS3 8.2
X360 8.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Rockstar North
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Otwarty świat
Śr. czas:
30 godzin
Liczba graczy:
16
Premiery
Świat:
29.10.2010
Europa:
29.10.2010
Polska:
29.10.2010
Producent:
Rockstar North
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Otwarty świat
Śr. czas:
30 godzin
Liczba graczy:
16
Premiery
Świat:
29.10.2010
Europa:
29.10.2010
Polska:
29.10.2010

Recenzja redakcji

Recenzja: GTA IV: Episodes from Liberty City (PS3)
9.0
Recenzja: GTA IV: Episodes from Liberty City (PS3)

Grand Theft Auto: Episodes From Liberty City - opis gry

GTA: Episodes from Liberty City to zestaw dwóch dodatków do Grand Theft Auto IV , które dostępne są zarówno w dystrybucji cyfrowej, jak i fizycznej. W skład zestawu wchodzą The Lost and Damned oraz The Ballad of Gay Tony. Episodes from Liberty City wyprodukowała i wydała firma Rockstar, a oba dodatki na płytach ukazały się w październiku 2009 roku na Xboksa 360, a nieco później na PlayStation 3 i PC.

Głównym bohaterem The Lost and Damned jest Johny Klebitz. Stoi on tymczasowo na czele gangu motocyklowego The Lost, ponieważ dawny szef, Billy Gray, został zamknięty w ośrodku odwykowym. W czasie jego nieobecności dzięki sojuszom z innymi gangami zawartymi przez Johny’ego, w The Lost panował spokój. Niestety, czas sielanki musiał w końcu minąć… W The Ballad of Gay Tony wcielamy się w Luisa Lopez, który jest prawą ręką właściciela dwóch najpopularniejszych klubów w mieście, tytułowego geja Tony’ego. Niestety Tony zaciągnął poważny dług u mafii, przez co może stracić oba kluby. Na domiar złego zamiast spróbować rozwiązać problem, Tony ucieka w narkotyki, a problem z mafią spada na barki Luisa.

Rozgrywka w Episodes from Liberty City nie odbiega od standardów narzuconych przez GTA IV, jednak lżejszy klimat obu epizodów pozwolił twórcom popuścić nieco wodze fantazji. The Ballad of Gay Tony posiada szalony, nocny klimat, gdzie powracają misje znane ze starszych odsłon serii. Gracz ponownie może kierować helikopterem i siać zniszczenie na niespotykaną w „czwórce” skalę. Gay Tony przesiąknięte jest ponadto czarnym humorem, znanym z Grand Theft Auto: Vice City Stories na PSP. Atomosferze panującej w The Lost and Damned mimo wszystko bliżej do podstawowej wersji gry niż do Ballady, jednak także tutaj gameplay jest bardziej urozmaicony. Oprócza standardowych wymian ognia, często zasiadać będziemy za kierownicą motoru, gdyż Johny jest w końcu szefem gangu motocyklowego. Na szczęście przemodelowano model jazdy znany z GTA IV, dzięki czemu pojazd w epizodzie prowadzi się znacznie przyjemniej. Oba dodatki pozwalają również na zabawę po Sieci.

GTA: Episodes from Liberty City, podobnie jak „czwórka”, działa na silniku Euphoria, dzięki czemu po raz kolejny otrzymujemy wypieszczone wizualnie produkcje sygnowane logiem Rockstar. Muzyka w obu epizodach trzyma wysoki poziom, z jakiego w tym elemencie słynie seria, podobnie zresztą jak nowe audycje radiowe.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - Grand Theft Auto: Episodes From Liberty City

Komentarze (17)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper