Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 11.01.2020 12:15
z naughty dog do ninja theory
1065V

Pracownik z Naughty Dog przechodzi do Ninja Theory. Ciekawa migracja pomiędzy silnymi studiami

Wygląda na to, że Ninja Theory zamierza dostarczyć jak najlepszą wersję sequelu Hellblade. Do studia dołączył właśnie jeden z głównych artystów... Naughty Dog!

Brytyjskie studio gier, Ninja Theory, pracuje aktualnie intensywnie nad stworzeniem Senua's Saga: Hellblade II. Gra ma być kontynuacją niezwykle dobrze przyjętej pierwszej części, która zdobyła rzesze fanów na całym świecie. Prace na produkcją zostały ogłoszone podczas ubiegłorocznego The Game Awards. 

I wygląda na to, że studio zrobi wszystko, aby gracze otrzymali jak najlepszy produkt. Ważnym elementem w dążeniu do takiego celu jest bez wątpienia pozyskiwanie jak najbardziej utalentowanych pracowników. To właśnie robią. Ekipa przyjęła w swoje szeregi Andrew Watkinsa, byłego artystę środowiskowego z Naughty Dog! Trzeba przyznać, że migracja pomiędzy drużynami Sony i Microsoftu nie jest codziennością.

Podczas swojej pracy dla jednego ze studiów Sony, miał on okazję współtworzyć takie gry jak The Last of Us czy Uncharted 4: Kres Złodzieja. Można więc mówić o sporym doświadczeniu. Co ciekawe, Watkins miał okazję tworzyć grę dla Ninja Theory już wcześniej. Mowa o Heavenly Sword na PlayStation 3. Miało to miejsce oczywiście jeszcze przed wykupieniem brytyjskiego dewelopera przez Microsoft. 

Rzuć okiem również na:

Źródło: https://gamerant.com/naughty-dog-andrew-watkins-ninja-theory/

Tagi: Microsoft Ninja Theory Senua's Saga: Hellblade II