Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.01.2020 19:46
E3 2020 Sony PS5
1958V

PS5 nie na E3 2020? Sony może ponownie ominąć targi w Los Angeles

W dniach 9-11 czerwca w Los Angeles odbędzie się kolejna edycja E3. Na imprezie nie zabraknie gier na konsole nowej generacji, ale dwa źródła donoszą o zaskakującej sytuacji – Sony może nie powrócić na imprezę i nie pokaże na konferencji PS5.

PS5 zostanie podobno ujawnione na specjalnej imprezie Sony, jednak mogliśmy mieć nadzieję, że firma powróci na E3, by w Los Angeles przedstawić ostateczne szczegóły dotyczące konsoli i pokazać kolejne gry zmierzające na next-gena.

Redakcja VGC otrzymała jednak inną wiadomość – niektóre źródła donoszą, że Sony ominie E3, a część informatorów wspomina jeszcze o pewnej szansie. Firma może jeszcze negocjować swój powrót, jednak aktualnie trudno przewidzieć, czy japońska korporacja dogada się z organizatorami imprezy.

Sprawę skomentował Michael Pachter – analityk Wedbush Securities – który również słyszał, że Sony nie zamierza pojawić się na E3 2020:

„O ile mi wiadomo, nie planują przyjechać. Sądzę, że to ogromny błąd, ponieważ ich „skupienie się na konsumencie” nie jest sprzeczne z ich udziałem w najważniejszych, branżowych targach. Mam nadzieję, że zmienią zdanie, ale jestem sceptyczny.”

Nawet Geoff Keighley postanowił się wypowiedzieć – organizator The Game Awards dostrzega problem z E3, które powinno obrać odpowiednią drogę. Keighley zaproponował swoją pomoc, jednak podkreślił, że najlepszym rozwiązaniem dla branży będzie, gdy wszyscy pojawią się na imprezie:

„Ale myślę, że dla E3, każdy musi wrócić do stołu i być jego częścią. Wszyscy muszą w nim uczestniczyć, a ja jestem dumny, że The Game Awards i Gamescom [są wydarzeniami, w których] każdy aktywnie uczestniczy. Jestem dumny z tego, że budujemy imprezy, na których możemy zebrać wszystkich razem i powiedziałem zarządowi ESA, że chcemy pomóc zebrać latem wszystkich wokół wydarzenia branżowego – czy to E3, czy coś nowego.”

Jak wiadomo Entertainment Software Association ma duże problemy, przez które w ubiegłym roku organizacja straciła dyrektora generalnego oraz kilku kluczowych pracowników.

Na naszym serwisie przeczytacie także w temacie PS5:

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/features/ps5-reveal-event/

Tagi: E3 E3 2020 ps5 Sony