Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.01.2020 16:11
Assassin's Creed Ragnarok
4803V

Assassin's Creed Ragnarok z wielką kooperacją? Przecieki o fabule, rozgrywce i zmianach

Ubisoft nie śpieszy się z ujawnieniem Assassin's Creed: Ragnarok, ale kolejne źródła donoszą o produkcji i najnowsze przecieki są bardzo interesujące. Gracze mają podobno otrzymać rozgrywkę, którą można porównać do wykonywania misji z Ghost Recon Wildlands.

Assassin's Creed Ragnarok nadal nie zostało zapowiedziane przez Ubisoft, ale produkcja pojawiła się już w kilku sklepach, a dodatkowo Jason Schreier już w ubiegłym roku potwierdził, że gra powstaje. Wciąż czekamy na ruch deweloperów, ale oficjalna prezentacja produkcji ma odbyć się dopiero w przyszłym miesiącu – pokaz został zaplanowany na PlayStation Meeting.

Sytuacja jest o tyle interesująca, że w najnowszych przeciekach poznaliśmy nawet szczegóły debiutu – data premiery Assassin's Creed Ragnarok to podobno 29 września 2020 roku.

Assassin's Creed Ragnarok 1

Assassin's Creed Ragnarok stawia na kooperację?

Najnowsze przecieki dotyczące Assassin's Creed Ragnarok są bardzo interesujące, ponieważ Ubisoft ma kolejny raz uśmiechnąć się w stronę kooperacji. Produkcja ma zaoferować rozgrywkę dla maksymalnie czterech graczy, która działa podobnie do zabawy z Ghost Recon Wildlands – zainteresowani mogą szybko dołączać do zabawy.

Głównym bohaterem został Jora, którym ponownie może być kobieta lub mężczyzna i bohater będzie prowadził czteroosobowy zespół – to dzięki temu mamy bezproblemowo dołączać do zabawy i wspólnie wykonywać misje. Tytuł ma ponownie zaoferować rozbudowane elementy RPG, ale teraz deweloperzy zadbali podobno o klasy postaci – drzewka umiejętności będą się odrobinę różnić i oferować różne zdolności. Walka została wzbogacona o nowe typy broni i każda grupa oręży otrzyma swoje specjalne umiejętności.

Twórcy czerpiąc inspiracje mitologią nordycką pozwolą na zawarcie do broni run, które ulepszą ich statystyki lub zwiększą wytrzymałość. Istotnym elementem będzie właśnie żywotność broni, więc teraz podczas walki mamy częściej sięgać po inne zabawki i dostosowywać przykładowo miecze do wydarzeń na ekranie. W produkcji zabraknie adrenaliny, ale pasek został zastąpiony „trybem Berserkera”, który zapewni również zdolności związane z ogniem, mrozem lub piorunami.

W tytule nie zabraknie ukrytego ostrza, jednak jego personalizacja będzie bardziej rozbudowana – jedną z możliwości rozbudowy jest opcja zabijania przeciwników za pomocą jednego pchnięcia. Ukrywanie się jest ulepszone ze względu na tereny – będziemy chować się w błocie, śniegu, kucać w krzakach lub po prostu ukryjemy się w sianie. Jeśli natomiast spotkamy osoby ubrane w podobny sposób, to możemy wykorzystać tłum do schowania się.

Ubisoft nie rezygnuje z żeglugi, ale teraz mniej będziemy walczyć na morzu, a twórcy pozwolą graczom skupić się na eksploracji i odkrywaniu świata – ciekawostką będzie przykładowo przemierzanie ciasnych rzek oraz mokradeł. W Assassin's Creed Ragnarok nie zabraknie elementów parkouru, jednak całość zostanie rozbudowana – teraz bez problemu będziemy wspinać się po drzewach. Twórcy zadbali także o wiele nowych animacji.

Assassin's Creed Ragnarok z podbijaniem terenów i reputacją

Istotną statystyką w Assassin's Creed Ragnarok jest reputacja – teraz za wykonywanie zadań będziemy zbierać punkty, które będą istotne nawet dla fabuły. Niektóre zadania (główny wątek i poboczne misje) będą dostępne dopiero po zdobyciu odpowiedniej sławy w danym królestwie. Podczas rozgrywki weźmiemy udział w bitwach o terytoria, a w trakcie przemierzania świata możemy natrafić na dwa zwaśnione rody, które ze sobą walczą – nic nie stoi na przeszkodzie, by dołączyć do rywalizacji i pomóc jednej ze stron. Takie akcje dzieją się dynamicznie w całym świecie gry.

Przez zdobywanie kolejnych osad możemy zgarnąć dodatkowe złoto lub po prostu znaleźć miejsce do handlu. W Assassin's Creed Ragnarok nie zabraknie nalotów na forty i miasta – w tym wypadku skorzystamy z pobliskich obozów wikingów, zaatakujemy samodzielnie lub wykorzystamy swój zespół.

Ubisoft pozwoli nam odblokowywać zdolności przez poziom bohaterów, ale niektóre kupimy za specjalne punkty lub odblokujemy za wykonanie zadań. Mapa jest ogromna, pozwoli graczom zwiedzać różne królestwa (każde jest różnorodne i posiada własne cechy), a w tytule nie brakuje także znanych miast – York, Paryż, Londyn, Kijów.

Assassin's Creed Ragnarok 2

W Assassin's Creed Ragnarok nie zabraknie ciekawej historii

Akcja gry została podobno osadzona w 845 roku i w Assassin's Creed Ragnarok będziemy uczestniczyć w oblężeniu Paryża przez wikingów. Na początku akcję będziemy obserwować z oczu ojca głównego bohatera, który będzie sprzymierzeńcem assassynów. Następnie akcja przeniesie się do około 863 roku i już jako Jora otrzymamy pierwszą misję od zakonu – mamy zanieść paczkę do Ragnara z Uppsali. Za wykonanie zadania otrzymamy szansę dołączenia do assassynów i jako jeden z wojowników Ragnara będziemy wybijać kolejnych templariuszy, którzy kontrolują większą część Europy.

Jora podczas swoich przygód zobaczy, jak Ragnar zostaje zabity przez templariusza i tak rozpocznie się jego prawdziwa misja. Bohater będzie uczestniczył w kolejnych (również historycznych) wydarzeniach, podczas których zmierzy się z kolejnymi oddziałami templariuszy. Ubisoft nie zapomniał także o świątyniach i mitologii – w grze mamy natrafić na mityczne bestie.

Assassin's Creed Ragnarok 3

Jesteście zainteresowani tematem nowego Assassin's Creed? Przeczytajcie te wiadomości:

Źródło: https://www.resetera.com/threads/rumor-assassins-creed-ragnarok-details-leak.154026/page-14

Tagi: Assassin's Creed Ragnarok Assassin's Creed: Ragnarok przeciek Ubisoft