Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 03.07.2017 12:42
Konami znów odbiło. Piramidogłowy z Silent Hill nowym zawodnikiem w Super Bomberman R
1536V

Konami znów odbiło. Piramidogłowy z Silent Hill nowym zawodnikiem w Super Bomberman R

Super Bomberman R okazał się udaną odsłoną "bombowej" serii Konami. Wątpliwości mogą jednak budzić pewne działania firmy. Niestety wygląda na to, że japoński wydawca nie rozumie, jak ważna dla fanów horrorów Silent Hill jest postać Piramidogłowego.

Piramidogłowy (w oryginale "Pyramid Head") to kultowy bohater z serii Silent Hill, wprowadzony do akcji po raz pierwszy w Silent Hill 2. Konami przypomniało sobie o tej budzącej przerażenie postaci w dosyć niecodziennym kontekście. Firma w najnowszej aktualizacji Super Bomberman R udostępniła Piramidogłowego jako... nowego zawodnika.

Super Bomberman R w Encyklopedii PPE.pl

Konami dorzuciło do kata z Silent Hill również Vic Vipera z Gradius oraz Simona Belmonta z Castlevanii. W darmowej aktualizacji zawarto również 4 nowe areny (klasyczny Conveyor Belt oraz Plain Floor, Desert Fort i Panic Factory). Dodano również pewne opcje do rozgrywki zespołowej i nowe akcesoria.

Gratisowy patch wprowadzający nową zawartość jest oczywiście bardzo pozytywnym działaniem Konami. Wątpliwości budzi tylko takie "instrumentalne" wykorzystanie kultowego rzeźnika z Silent Hill. Cóż, po wprowadzeniu automatów pachinko z motywem przewodnim Silent Hill już chyba żadne posunięcie Konami nie jest w stanie nas zadziwić.

Warto wspomnieć, że już wcześniej Konami miało równie ciekawe pomysły, umieszczając w szpilu dla najmłodszych graczy postać Piramidogłowego. Chodzi o Krazy Kart Racing, czyli wyścigi, w których występował rzeźnik z horrorów japońskiej firmy. To szaleństwo możecie podejrzeć na poniższym gameplayu, nagranym radzieckim opiekaczem do kaszanki.

Tagi: