Iza Łęcka Iza Łęcka 09.01.2020 10:34
nioh 2 walka
421V

Twórcy Nioha i Dynasty Warriors gotowi na premierę PS5. Team Ninja szykuje się na nową generację

Przed Koei Tecmo zapowiada się całkiem wymagający rok. Team Ninja, który tworzy dla korporacji, przygotowuje się do premiery Nioh 2. Okazuje się jednak, że to nie jedyna gra, którą deweloperzy mogą zaproponować.

W wywiadzie z kilkoma twórcami Koei Tecmo zapowiedziano, że najbliższe 12 miesięcy będzie czasem niezwykle intensywnych prac i niespodzianek przygotowanych dla graczy. Mówimy tutaj nie tylko o 20. rocznicy Dynasty Warriors (od Omega Force) czy premierze Nioh 2 (Team Ninja), ale to debiut nowej generacji ma się okazać szczególnie interesującym okresem.

Zgodnie z wypowiedzią Yosuke Hayashi, prezesa Team Ninja, obecnie kluczowym aspektem dla zespołu jest premiera Nioh 2 i przygotowanie DLC do ich najnowszej gry. Twórcy jednak szykują się na PS5 – szef wspomina, że nowa era dla ekipy rozpocznie się wraz ze startem nowej generacji. Deweloperzy chcieliby zaprezentować grę godną najnowszej konsoli.

W 2019 roku nie mogliśmy liczyć na zbyt wiele informacji dotyczących prac czy nowych projektów spod szyldu zespołów. Zgodnie z zapowiedziami 2020 r ma pod tym względem znacząco się różnić – producent Nioh 2, Fumihiko Yasuda stwierdził, że Team Ninja musi nieco odświeżyć ekipę pracowników, by być odpowiednio przygotowany na nową generację. Czy zatem w ciągu najbliższych miesięcy możemy liczyć na oficjalne zapowiedzi? Ekipa nie może ominąć startu nowych konsol.

Na naszym serwisie przeczytacie także:

Źródło: https://twinfinite.net/2020/01/koei-tecmo-developers-2020/

Tagi: Koei Tecmo nowa generacja PlayStation 5 team ninja