Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.01.2020 14:18
Death Stranding Reedus dziecko
962V

Death Stranding uratowało Low Roar. Hideo Kojima przyczynił się do rozwoju zespołu

W Death Stranding można znaleźć wiele ciekawych Easter Eggów lub nawet reklam, jednak prawdopodobnie to ekipa Low Roar jest najbardziej wdzięczna Hideo Kojimie oraz Sony za współpracę. Zespół miał zostać rozwiązany, ale Japończycy zaprezentowali pierwszy zwiastun gry.

Jeśli dobrze śledzicie akcję promocyjną Death Stranding, to na pewno dobrze pamiętacie pierwszy zwiastun nowej gry Hideo Kojimy – na materiale Norman Reedus tuli dziecko, a całość została upiększona świetną piosenką.

Sytuacja jest o tyle interesująca, że utwór wykorzystany przez Sony i Kojimę pochodzi od zespołu Low Roar, który jeszcze kilka tygodni przed prezentacją gry był „w rynsztoku”. Muzycy myśleli o rozwiązaniu formacji, jednak niespodziewanie zgłosiła się do nich japońska korporacja – Sony poprosiło o wykorzystanie jednej z piosenek do tajemniczej gry.

„Sony skontaktowało się z nami w niejasnym e-mailu, oferując nam pewną sumę pieniędzy za wykorzystanie utworu "I'll Keep Coming", ale nie byli oni skłonni powiedzieć nam, do czego wykorzystają tę piosenkę.”

Później okazało się, że „I'll Keep Coming” upiększyło pierwszy materiał promocyjny z Death Stranding, a Low Roar odbiło się od dna. Ich muzyka zaczęła być częściej słuchana i muzycy rozpoczęli kolejne trasy koncertowe.

Ryan Karazija – główny wokalista zespołu – miał nawet dwukrotnie okazję zjeść obiad z Hideo Kojimą, który odkrył muzyków w 2016 roku. Deweloper już wtedy wiedział, że chce wykorzystać ich muzykę do swojego nowego tytułu.

Low Roar w ostateczności nagrało kilka utworów dla Death Stranding, a społeczność fanów od czasu pierwszej prezentacji szuka różnych połączeń pomiędzy grą i muzyką amerykańsko-islandzkiego zespołu.

Warto przeczytać:

Źródło: https://www.dualshockers.com/low-roar-had-no-idea-their-music-was-for-death-stranding/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter

Tagi: Death Stranding Kojima Productions Sony Interactive Entertainment