Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 05.01.2020 11:54
Death Stranding
1244V

Death Stranding miało oryginalnie nosić inny tytuł

Hideo Kojima znów dzieli się z nami zakulisowymi materiałami z Death Stranding i jak się okazuje, gra oryginalnie miała nosić nieco inny tytuł.

Po premierze Death Stranding Hideo Kojima postanowił uchylić nieco rąbka tajemnicy z procesu tworzenia gry, co jakiś czas wrzucając na swoje media społecznościowe materiały zza kulis. Mieliśmy już dzięki temu wgląd w to jak bawiono się w testowanie cut-scenek na biurowym korytarzu, jak relatywnie skromne początki miało Kojima Productions, a teraz zaś wiemy, że gra miała nosić nieco inny tytuł.

Japończyk wrzucił wczoraj rano tweeta, w którym zaprezentował nam jeden z pierwszych szkiców postaci granej przez Madsa Mikkelsena, jaką pierwotnie zdrobniale nazywał Shin-chan. Dodatkowo ponownie Kojima chwali się tym, że na początku nie miał żadnej dokumentacji do swojej gry, a wszystko załatwiał ustnie, oraz że oryginalnie chciał zatytułować dzieło jako Dead Stranding.

Na całe szczęście dokonał odpowiedniej korekty, bo śmiało uznać możemy, że Death Stranding brzmi znacznie lepiej niż pierwsza wersja. 

Warto przeczytać:

Tagi: Death Stranding Kojima Productions Sony Interactive Entertainment